Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A panelos gáz általány árát...

A panelos gáz általány árát mennyire befolyásolja a tűzhely milyensége (3, vagy 4 gázrózsa, valamint gáz vagy elektromos sütő)?

Figyelt kérdés

Az általány díjas gáz árát befolyásolja a tűzhely milyensége?

Ma hallottam egy E-ON gázszerelőtől, hogy nem mindegy, milyen tűzhely van egy általány díjas lakásban. Ő azt mondta, ha kombinált tűzhelyem van, akkor kevesebb a gáz általány, mintha gázsütős gáztűzhelyem lenne.

Ma felhívtam a vég ügyfélszolgálatát, de nem jártam sikerrel. Az első három hívás arra ment el, hogy közölték, ne ezt, hanem azt a melléket hívjam. Miután sikerült a jó melléket tárcsáznom, közölte az ügyfélszolgálatos, ha nincs nálam a partnerszámom, ne is akarjak megtudni semmit, mert a törvény (állítólag kormányrendelet) tiltja, hogy név, cím, és egyéb adat alapján bármilyen információt (még konkrét személyhez nem köthető, általános információt sem) szolgáltassanak a hívó félnek. Hazaértem a munkából, lakossági ügyfélszám megkeres, ismét telefon, és sokadik csörgésre olyan kedves, furán beszélő néni vette fel, aki azt tudta, hogy van erre mód, de, hogy mennyi a kedvezmény mértéke, azt már nem tudta. Mondta, írassak egy szerelővel igazolást, hogy valóban elektromos a tűzhelyem sütője, és a készülék minden papírjának a fénymásolatával együtt (25 éves tűzhely minden papírja akinek megvan, jelentkezzen, mert nekem nincs semmim, csak egy tűzhelyem, egy Karancs Kombim) küldjem el Pécsre, és majd ott, ők, kiokoskodnak valamit, de, hogy mit, azt nem tudta megmondani...

Jelenleg a gáz általány díjam 3 havi elszámolásban 4500.-Ft körül van.

Valaki hallott már erről a lehetőségről átalánydíjas ügyfeleknél, és ha igen, mennyit engednek az árból, ha kombinált tűzhelyem van?

Ez azért lenne fontos, mert emelik a gáz árát nem is kicsivel, és tűzhelyet is szeretnék cserélni, de nem tudom, hogy most, milyen készüléket vegyek; kombit ismét, vagy full gázosat?

Ez a döntés nagyban függne attól, hogy mennyit engednének az általány díjból, mert ha megéri, és mondjuk feleződik a díjam emiatt, akkor inkább maradok a kombinált tűzhelynél, de ha nem, akkor full gázosat vennék.


2010. febr. 26. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá hogy milyen a tüzhely nálunk pl a lakás m2 -töl függ hogy ki mennyit fizet és ezzel a Tigáz foglalkozik nem az Eon.
2010. febr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint ez szolgáltatónként változik.

Én Dunántúli vagyok, nálunk csak az EON létezik mind gáz, mind villany tekintetében, sajnos :(

Továbbra is várom EON-os területen élők válaszát.

2010. febr. 26. 21:42
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az első válaszoló kever valami valamivel, mert itt CSAK gáztüzhely általányról van szó (amúgy központi fütés van) és az nm független.

Nála gondolom gáz füttés van.


Ennek amúgy én is utánna nézek.

2010. febr. 27. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem keverek!

Nálunk külön van távhő és külön tüzhely általány.

2010. febr. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"... Nem keverek! ...."


Az égvilágon semmi logika és értelem nincs abban, hogy a főző tűzhely gáz átalányát négyzetméter alapján határozzák meg!

2010. febr. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát pedig képzeld el hogy igy van!!!!!

Mellékeljek egy számlát?


Én is nagy hülyeségnek tartom mert 4 szobás nagy lakás soha nem főzök , a szomszéd 30 m2 és egész nap főz de ő csak harmad annyit fizet int én.

Na ehhez mit szólsz?

2010. febr. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"...Na ehhez mit szólsz?..."


Csupán annyit hogy feljelenthetőek a GVH-nál és a fogyasztóvédelem is sanszos.

A fogyasztás számlázása nem nélkülözhet minden logikát, mert ebben egy deka sincs.

Ennél kevesebbért is kaszáltak el multit.

2010. febr. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A díjbeszedő régen szobaszámhoz és gázégőhöz határozta meg a főzésre szánt gáz átalányát...

Nézd meg, hogy milyen tájékoztató van a számla hátulján.

2010. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves első, és utolsó!


Igazatok van, valóban számít a szobaszám is. Hogy miért, ez rejtély, de ma személyesen kaptam tájékoztatást az ügyfélszolgálaton. Számít a szobaszám, és a tűzhely gázrózsája, és a sütő milyensége is.

Konkrétabban: 2 szobás lakásban, 4 gázégős villanysütős tűzhely 621.-Ft-al fizet kevesebbet, mint akinek gázsütője van. Természetesen ez negyedéves díjkedvezmény, mivel a díj is negyedéves.

Az összeg nem állandó, állítólag a 2. negyedéves áremelés miatt ez a kedvezményösszeg is módosulni fog.

2010. márc. 1. 21:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk a szoba szám alapján feltételezik a lakók számát akire főznek, de ez legaláb egy hajszálnyival közelebb van mint a m2 alapú ami tipikusan fűtésnél számít.
2010. márc. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!