Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szocpolra épült házból kilehet...

Szocpolra épült házból kilehet játszani az örökösöket? Nincs lehetőség ennek a megtámadására?

Figyelt kérdés
10-15 éve anyámék szocpolra építettek házat... 10 éve kb anyámék elválltak és apám lemondott a ház feléről... azonban anyám helyett az akkor 12 éves húgomra lett írva a ház fele... bnőmmel fél éve együtt élünk ebben a házban anyámmal és bátyámmal. a rezsit tisztességesen fizetjük, sőt még a bojler cseréjét is mi álltuk (110ezer), a kaját mindenki magának állja. Most viszont barátnőm hazaköltözik, nekem meg mennem kell a háztól mert elviselhetetlen az anyám... albérletre nincs pénzünk, még egyedül se jönnék ki a mai árak mellett... Pont ezért érdeklődnék hogy meglehet-e támadni ezt az átírást, mert rohadtul nem fel hogy hugomé a ház fele és ha anyám meghal, akkor a ház felén osztozunk 3an... holott én az említett bojleren kivul is koltottem a hazra... arrol nem is beszelve hogy ha utcara kerulok, onnan nincs vissza ut... (baratok se tudnak segiteni. m.o.)

2015. jún. 22. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt problémás, hogy mindez 10 éve történt. Szerintem ha jogilag kifogásolható lenne, akkor is elévült volna már a dolog.


De sajnos úgy gondolom, hogy bár nem korrekt, de jogilag mégsem támadható.

Amíg él valaki, ő rendelkezik a vagyona felett, függetlenül attól, van-e gyermeke vagy sem.

Amíg él az édesanyád, addig a ház nem örökség, és jogilag semmi közöd hozzá. Ha ő és a húgod eladnák, akkor sem járna egy fillér sem.

Ezért nem szokták szeretni pl. egy idős embernél, ha fiatal szeretőt tart, vagy összeházasodik egy új férfival/nővel, mert ha elveszi az eszét, és az öreg minden vagyonát ráíratja, akkor a gyerekek ki vannak semmizve az örökségből. Nem nagyon lehet semmit tenni ilyen esetben, ha az illető beszámítható volt, vagyis cselekvőképes, akkor azt tesz, amit akar. Örökségről gondoskodni nem kötelező. A gyerekek felnőnek, nagyon sokan kénytelenek saját maguk gondoskodni a megélhetésükről.

Az már teljesen más kérdéskör, hogy milyen szülő az, aki az egyik gyerekének nyújt milliós segítséget az élet elkezdéséhez, a másiknak meg nem. Nem mennék bele, főleg mert nálunk is hasonló történt - az én káromra.

A lényeg, hogy semmit sem tehetsz.

2015. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Jól írja az első. Amíg él az anyád nincs szó örökségről. Addig bármit tehet az ingatlannal a húgoddal együtt. Eladhatják, lebonthatják stb.

A húgod tulajdonrésze is marad az övé, nem támadható meg, hiszen több mint 10 éve az övé. Ezzel a résszel kár is foglalkoznod.

Bojler esetében meg azt kell, hogy mondjam, hogy a te butaságod volt. Kérhetted volna anyudtól és a húgodtól is a bojler beszerelését, megfizetését.

Annyit tehetsz, hogy kikötöd, és eladod ha pénzre van szükséged, végül is az a te vagyontárgyad.

2015. jún. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen örökös? Vagy milyen örökség?

Anyád meg a tesód él még, így nincs örökös és örökség sem.

2015. jún. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, valami ilyesmire számítottam. A beszámíthatóság nem valószínű hogy megvan, de amíg saját maga nem fordul orvoshoz, vagy nem csinál olyat ami miatt köteleznék erre, ezt sem lehet bizonyítani... memória gondjai azok nagyon durvák... azt elfelejti hogy délelőtt mit csinált, aztán másnap reggel páromon kéri számon...



utolsó: igen ezzel tisztában vagyok hogy még szó sincs ilyenről hogy örökség. Az csak a tulajdonos halála esetén van (ezek ellenére én ezt nem várom). Csupán arra voltam kíváncsi hogy utána esetleg támadható-e a dolog... Abból indultam ki, hogy ha már a 3 gyerekre kapták a szocpolt (!!!!!) az államtól, akkor legalább van esetleg egy olyan feltétele hogy egyenlően kell osztozniuk a "vagyonon". Hidd el, eddig eszem agaban se volt hogy nekem kell is barkitol egy filler... Csak mivel hajléktalanként elég nehéz lenne megtartani az állásom, igy próbálok kitalálni valamit...



(elnézést az írás hibákért, telefonról vagyok)

2015. jún. 22. 10:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A memóriaproblémák nem utalnak arra, hogy valaki nem beszámítható. 30 évesen valakinek lehetnek durvább memóriaproblémái, mint másnak 80 évesen. Ettől még nem fognak gyámot kirendelni mellé. Max. ha odáig fajul, hogy felgyújtja a házat. Sokszor én sem emlékszem rá, mit akartam 10 perce, pedig nem vagyok még öreg.


A szocpolt is kissé félreértelmezed. Ez egy állami segítség, amit azért kap az ember, mert vállalja magát a gyerekvállalást. Ösztönözni kell a fiatalokat, mert saját erőből sajnos nem tehetik meg, hogy 1-nél több gyereket vállaljanak. Sokan még 1-et sem mernek. Ezért ad az állam pénzt, hogy a fiatalok szüljenek, családot alapítsanak. Jogilag nem azt vállalják, hogy a gyerekeiket 50-60 éven át támogatják, vagy akár örökséget biztosítanak nekik. Csak arra vállalnak kötelezettséget, hogy születik gyerek, akit felnevelnek. Ez a te esetedben is megtörtént.

2015. jún. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még ahhoz szólnék hozzá, hogy hajléktalanként nehéz lenne megtartani a munkahelyed. Nézd, én voltam abban a helyzetben, hogy kitűzték az árverezést, amikor már le volt tiltva a fizetésem. Akkor én is úgy éreztem, itt a vég, hajléktalan leszek, hiszen elvitték a fizetésem egyharmadát, a maradékból kellett volna albérletet fizetni és élni. Akkor én is sokat barangoltam ezen a z oldalon, és ma már tudom, hogy van, aki nálam is rosszabb helyzetben van. Neked nincs házad, viszont van munkád. Tudod, hányan szeretnének a helyedben lenni, hogy van fizetésük, és nincs hitelük?

És ha keresel, miért is nem tudsz elmenni egy albérletbe? Egy dolgozó embernek nehogy már a "híd alatt" legyen az egyetlen alternatíva. Arról nem beszélve, hogy nem vagy egyedül. Ott a párod, gondolom szintén fiatal, egészséges, munkára képes ember. Még akkor is, ha tanul, mert nagyon sokan dolgoznak suli/egyetem mellett is.

Vannak olcsóbb albérletek, végső esetben pedig másokkal is lehet társulni, és 20 ezerből szobát bérelni. Tudom, senkinek sincs kedve hozzá, na de az "utcára kerülök" megjegyzésedet erős túlzásnak tartom.

2015. jún. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igen, a csok-nal mar eleg egy irasos nyilatkozat h x idon belul x gyereket fognak vallalni.


Koszonom az infot. Abbol indultam ki hogy ugye (anno legalabbis) a szocpolra epult hazat 5evig rl se lehetett adni. Nem nagyon jartam a dolog utan, meg eddig nem is erdekelt. Meg egyszer koszonom a valaszokat. A CSOK-nal azt neztem h az pl most a bekesieknek megeri HA lakasra kell... ott sok faluban/kis varosban 500ezerert 120 nmes hazak vannak. az persze mas kerdes h megelni nem nagyon lehet arra fele. meg pest kornyeken is nehez. Na de akkor legalabb tudom h ezzel nem tudok mit tenni, 1-2 honapba meg ugyis beletelik mig ki tud rakatni a hazbol. Sajnos papirt se irtunk rola hogy mennyit adok haza mert gondoltam ha mar ugyis minden hugome lesz, nem fog jobban alanm tenni, foleg h rendesen fizetek. Ha jol tudom igy siman elintezheti a kirakasomat es ket evre visszamenoleg kovetelheti a lakasfenntartas ram eso reszet (mindig oda voltam bejelentve) anno valas utan apam is oda volt bejelentve, feljelentette mert nem volt penze es a haz felevel letudta apam... de ez masik tema..koszonom az infokat meg egyszer.

2015. jún. 22. 13:15
 8/8 A kérdező kommentje:
persze, igazad van. valami ugyis lesz, csak ilyenkor rohadt konnyen bepanikol az ember. 0ra jovunk ki honap vegen, ezert "dramatizaltam". pest kornyeke most nagyon draga es a kauciot is csak hitelbol tudom megoldani ami havi -torleszto. de ez masik tema. koszonom az infokat es a pozitiv irany mutatast!!!
2015. jún. 22. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!