Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes minden nap 35 (oda-vis...

Érdemes minden nap 35 (oda-vissza 70) kilométert kocsival ingázni havi 90 ezerért?

Figyelt kérdés
Errefelé más lehetőség nem nagyon van. A munkahely Miskolcon lenne, én meg 35 km-re északabbra lakom.

2015. jan. 17. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiszámolod, hogy mennyi a fogyasztásod, ezt levonod a feizetésböl és egyböl látod, hoyg mennyi az, ami marad.

Hogy neked ez megéri-e, azt más nem tudja eldönteni.


8 literes fogyasztással számolva kb. 55ezer körül van, azaz marad 35ezer.

Ez max a kajára elég, ha nagyon összehúzod magad, szóval erösen megkérdöjelezhetö, hogy megéri-e.

2015. jan. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
De ne csak azt számold. A kocsinak a fenntartása kb. , az üzemanyag szorozva kettővel.
2015. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Normális munkahelyen eleget tesznek a törvénynek és 9HUF/km támogatást adnak, illetve távolsági buszra / vonatra majdnem 85%os támogatást.


Ez oda vissza 630HUF lenne neked / nap. Nem tudom, hogy jött ki az 55-ezer, de majd hozzászámolja a kedves válaszadó ezt az értéket is. Aztán nem csak benzint eszik az autó, hanem kopik is.

Én 70km-en ingázok naponta. Távolsági bérletem havi 7000 hufból megvan.

Sokan ingáznak MO-n, mert munka nincs mindenhol, ahol laknak :(

2015. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
inkább 12-15ezer forint az, ha eleget tesznek a 9HUF/km-nek, de a bérlet 86%-át fizetik elméletileg.
2015. jan. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet ezt csinálni, nyilván nem jó kedvéből teszi ezt az ember. De aztán egy év, két év, öt év, vagy mittudomén múlva eljön a nap, amikor odavágja az egészet, és nem csinálja többet...


Nem csak pénzről szól ez: idő, fáradtság, stb...

2015. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy nem volt hasznos, amit mondtam.
2015. jan. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem kell nézni a %-ot annyira drasztikusan, lehet, h csak kifogtál vkit, akinek lepontozni volt kedve, esetleg a neved nem tetszett neki, mert vmi hülye pi**a éppen kib**zott vele vmelyik nap, de azért megérdemled, mert tévedtél 1%-ot a bérlet árban. :DDDDDDD
2015. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért kemény, hogy valaki 90kért fog ingázni o.0
2015. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elvállaltam a munkát, mert már nem akarok tovább tengődni. Azért tűrhető a hely; ilyen adminisztrációval kapcsolatos feladataim lesznek. Biztos itt a legtöbbeteknek több százezres fizetésük van, 5-10 perc autóútra laknak, így könnyen beszéltek. Mintha nem is Magyarországon élnétek, nem is vagytok tisztában, milyen itthon a helyzet. Ui: én egy választ sem értékeltem.
2015. jan. 20. 13:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, h miért nagy szám ez, h annyiért ingázik vki, apám munkahelyén olyan 50-60km-ről jár egy nő, úgy, h a városunkban még át is száll, 30 percet vár a csatlakozó buszra, ja, és a kényszer nagy úr ám sok helyen.
2015. jan. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!