Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházban ha beépítem a...

Társasházban ha beépítem a tetőteret és így duplája lesz a nm akkor a közösköltségem is a duplája lesz? Vagy az az alap nm-re vonatkozik?

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 17:34
 1/9 anonim válasza:
Az nem közös tulajdon nálatok?
2010. márc. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az építési osztályon azt mondták beépíthető. Csak a lakoknak alá kell írni egy papírt.
2010. márc. 2. 18:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezek különböző dolgok.. Építésügyileg nincs kifogás, beépíthető. De a lakóknak bele kell egyezni, ez is világos.

De ebből még mindig nem következik, hogy a közös költséged maradhat a régi. Ha a lakók szerint /közgyűlési szavazat szerint/ maradhat, akkor igen, ha másképp döntenek, nem.

Miután közös területet tulajdonolsz el a használat szintén, Te mire számítasz?

Üdv: StMiklos

2010. márc. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt gondolnám hogy nem kell fizetni érte. De nem bír minket a közösképviselő álltalában keresztbetesz. Amúgy nem más területét használom hanem sajátomat ha valamit felviszek a padlásra magam fölé pakolok nem más fölé. Meg ez az utolsó lakás ide minek jönne akárki. Ha meg beépítem egyértelmű hogy új lesz tehát nem a közösköltségből kell majd felújítani (amire amúgy sem tellik soha).
2010. márc. 2. 20:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy rokonunk ezt úgy oldotta meg, hogy megállapodott a többi lakóval: ő "megkapjt" és beépíthette a tetőteret a lakása felett, cserébe kifestette a lépcsőházat és felújította a házat kívülről (tető + külső homlokzat). Neki megérte, mert így lett egy budai, hegyoldalban álló társasház felső szintjén egy kétszintes luxuslakása, a tetőtérben egy majd' 30 nm-es terasszal, sokkoló panorámával. A háznak amúgy sosem lett volna pénze elvégezni ezeket a munkákat, a padlást sem használták semmire, tehát mindenki jól járt.

Minden azon múlik, hogy lesz-e irigyed a lakók között, no meg, hogy elég jól tálalod-e az elképzelésedet. Az a fontos, hogy kiemeld, mennyit nyer ezzel a társasház (pl. tető felújítását vállalod).

2010. márc. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"megkapta" lenne az a felismerhetetlen szó :=)
2010. márc. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Ne értsd félre, nem kötözködök, de attól még, hogy feletted van, osztatlan közös tulajdon. A közös képviselő egy személyben nem tud megakadályozni semmit, a közgyűlésen fel kell vetetni a napirendi pontok közé, szavazásra kell feltenni a kérdést, és ott a közös képviselőnek, ha nem lakó, szavazati joga sincs. Ha lakó, van 1 szavazata. Még valamit: az alattad lévő lakó is, azon az alapon, hogy felette van /ha nem is közvetlenül/ igényt tarthatna rá, de mégegyszer: az osztatlan közös tulajdon.

Üdv: StMiklos

2010. márc. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez sem kötekedés. Én cserébe csináltassam meg az egésztetőt? Kicsit drága lenne. És amikor más is beépíti maga felett a tetőt ő csinál nekem mégegy szintet? :) Örülhetnének hogy amikor a közös pénzből felújítanak az én részemre nem kéne már költeni.

De még mindig az a kérdés hogy dupla lesz a közösköltségem?

2010. márc. 3. 18:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Értsd már meg végre, ez közgyűlési határozat kérdése. Mindegy Te mi gondolsz, a köz határoz. Ha meggyőződ őket, mint most engem akarsz, nyertél. Kért, kötelezett eddig valaki arra, hogy milyen felújításokat csinálj? Mondta eddig bárki is, hogy mit csinálj a beépítés fejében?

Itt meg kell, ha lehet egyezni. Ha ez nem felel meg neked, nem fogadod el. Ennyi..

Üdv: StMiklos

2010. márc. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!