Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízóra csere 10 ezerért?

Vízóra csere 10 ezerért?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy levelet a debreceni hőszolgáltatótól, hogy jövő szerdán vízórát cserélnek a házban. Ennek költségét a helyszínen készpénzben kell fizetni, 9700 ft a 2 darab (hideg+meleg) teljeskörű ügyinzéséssel és a használt mérő beszámításával. Plusz ha MOM Optima típusú a mérőnk ( igen ) akkor a hitelesítés mérőnként 1450 ft többletköltséget jelent. Fel vagyok háborodva, nem tudom, mit gondolnak, hogy 1 hét alatt honnan vegyek elő ennyi pénzt a válság közepén. Persze ha nem cseréltetem le, megszűntetik a szolgáltatást. Ha pedig nem tartózkodom itthon (dolgozom, szabit kell kivennem e miatt), akkor 2300 ft pótkiszállási díjat számítanak fel. Szerintem ezt a költséget nem terhelhetik a fogyasztókra, mivel le van blombázva, az ő tulajdonuk a mérő.
2010. márc. 2. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
sajnos ki kell fizetni. mi is nemrég cseréltük, nekünk a szerelő vette, plusz még a hitelesítési díjak, így kb ugyanez jött ki. amúgy én úgy tudom, hogy a fogyasztó tulajdon, de elnézést ha hülyeséget mondok. viszont mindegy, hogy kié, ha nem fizeted ki nincs szolgáltatás, ők megtehetik. ez van, rablás világos nappal, "nyílt utcán", legálisan.
2010. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk ingyenes a csere, ha nincs tartozásod. Ha van, vagy lejárt a hitelessége akkor 9400 ft mindennel együtt 1 db hideg vízmérő cseréje.
2010. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel "mellék vízmérő"azért a saját tulajdonod.A fogyasztás után fizetsz vízdíjat,viszont ennek hitelesnek kell lennie.Az 1m3 az ne legyen 1.5.

Ez nem kötelező lehet fizetni álltalányt is,csak lehet az drágább lesz.

2010. márc. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!