Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan döntsek el egy nagyon...

Hogyan döntsek el egy nagyon nehéz és fontos kérdést? Elköltözzön a családunk Angliába vagy ne? Melyik lenne a jó, a jobb döntés?

Figyelt kérdés
Kb. 7-8 éve elköltöztünk UK-ba anyagi okok miatt, két kicsi gyerekkel. Bár minden jól alakult, iszonyú honvágyam volt, a kultursokkról még nem hallottam, és túl gyorsan, egy év után hazaköltöztünk, hozzá nagy életbölcsességet alkottam magamnak, hogy otthon élni jó, az apró dolgok, az emberi kapcsolatok a fontosak stb. Azóta 3 gyerek van, nagyobbak már, 7 éves a legkisebb 11 a legnagyobb. Szép fokozatosan, de egy éve már nagyon erősen, lelkifurdalásom lett az egykori döntésem miatt, nagyon bánom. Egyre jobban bánt, hogy azt a lehetőséget elvettem a gyerekektől, és magunktól. Fontolgatom hogy ugyan már visszacsinálni nem lehet, de lehet hogy nem késő még újra meglépni. Írhatnék még hosszan, de inkább majd, ha már lesz itt, aki ötletet mond, hogyan lehetne okos döntést hozni.

2015. jún. 30. 23:08
1 2
 1/16 horbeni ***** válasza:
100%
én úgy szoktam, előveszek egy papírt egyik oldalára ami mellette szól, másikra ami ellene, őszintén, mindent leírok, amiből több van és nyomósabb érv, az lehet a jó döntés
2015. jún. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Te tudod,én még itthon eltudok ügyeskedni,és megtudok élni a pénzből amit keresek nem megyek ki,egyrészt a honvágy miatt,másrész kinnt egy senki nem vagyok,ismerősök nagy része itthon van,akinek van egy kis esze-tehetsége az itthon is feltalálja magát,legalábbis nekem ez a véleményem....
2015. jún. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ami vonz, többek között a gyerekeknek a jövöbeni lehetőségek, tanulásban, munkában, tehetségük kibontakoztatásában.
2015. jún. 30. 23:57
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
A gyerekek szempontjából biztos jobb a költözés, de gondolom elsősorban a pároddal kell átbeszélni és döntést hozni.
2015. júl. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%

Ha ez kérdésként merül fel, akkor ne menj sehová, ölelgesd otthon a honvágyadat és az emberi kapcsolataidat. (hja, mert külföldön nem emberi kapcsolatok vannak, aha)


A gyerekeiddel és a lelkiismereteddel meg számolj el, ahogy tudsz.

2015. júl. 1. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
28%

A boldogságra való hajlam bennünk van, csak kell tudni élni vele. És akkor mindegy, hogy melyik zugában élsz éppen a világnak, és milyen nyelven szólnak hozzád.

Ha pedig nem tudsz élni vele, akkor nem leszel boldog sem itt, sem ott.

Ha szenvedsz az érzéseidtől külföldön, és megint visszahisztized magad, a csiki-csuki játékkal ártasz a legtöbbet a gyerekeidnek.

És ebben a kérdésben nem szabad mások tanácsát követned, mert csak mentséget keresel sajátmagadnak (dehát azt a tanácsot kaptam mindenkitől, hogy menjünk, de én nem vagyok boldog, brühühühűűűűűűűű, hüp, hüp)

Szóval sajátmagaddal, a férjeddel, és a gyermekeiddel beszéld meg, hogy mit szeretnétek tenni.

2015. júl. 1. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
60%

Hidd el, a pénz nem minden. Lehet, hogy a gyermekeidnek csak abból a szempontból lenne jobb a jövőjük, hogy az iskolák elvégzése után a munkahelyen valamivel többet keresnének.

Tudom miről beszélek, kint élek az Egyesült Királyságban. Inkább élnék szerényen, 120.000 Forintból, ami fedezi a kölcségeim, csak a honvágyam múlna el végre. Megjegyzem, itt sem marad túl sok a minimálbérből a fizetnivalók után...

Ha már külföld, én inkább egy normális, az európai kontinensen lévő országban telepednék le. Itt viszont SOHA.

2015. júl. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
44%
a gyerekek iskolájának szempontjából, is jó magyarország, ösztöndíjjal mehetnek külföldre is, a felsőoktatás ingyenes, csak tanulni kell, ha jól tanulnak, és mire 18évesek lesznek folyékonyan beszélnek egy nyelven, akkor megérte! kérdés az, hogy te mennyit keresel.
2015. júl. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Nekem van egy barátom Angliából költözött egy poros borsodi kisvárosba.

Örül, hogy végre van nyár, napsütés, télen hó és nem fúj a szél.

Örül, hogy néhány millából vett egy közel 200m2 es házat kertvárosi övezetben. Odakint lyukakban élte le az életét. Odakint luxus vidéken élni.


Szóval árnyalt a kép...

2015. júl. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
ha egymagadba akarsz pénzt spórolni, annak az az ára, hogy lyukban élsz. kivéve ha jó diplomád van.
2015. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!