Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mennyi a reális...

Ilyen esetben mennyi a reális ár? (klíma)

Figyelt kérdés

Van egy 90 nm-es házunk. A jelenlegi klíma elég gyenge.


Két szoba van, plusz fürdőszoba, a többi helyiség egy légtér, összesen kb 45 nm, cca 3-3,5 méteres belmagassággal.

A terv az lenne, hogy a jelenlegi klímát átköltöztetnénk a hálószobába. Ehhez fúrni kell, teljes telepítés.


A jelenlegi helyére pedig szeretnénk venni egy 3,5W-os klímát, hogy rendesen lehűtse a nagyobb, központi helyiségeket - ami ugye egy légtér. A klíma márkája nem fontos, a kinézete sem.

(Tudom, nem ajánlott, de a cél az lenne, hogy a legnagyobb kánikulában is 21-22 fok körül tudjuk tartani a lakást. A gyerekszoba ajtaját is kinyitnánk, így a 45 nm további kb 8 nm-rel nőne.)


Nagyjából milyen árral lehet ilyen esetben kalkulálni?


2015. júl. 21. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy 3,6 kwos vortex inverteres klíma a praktikerben 109 990ft, ehhez hozzájön a szerelés ami kb 40-50ezer plusz azt a régi klímát át kell szerelni az is kb 40. Ilyenkor a klimasok nagyon elfoglaltak.elfoglaltak, nem kizart ha most kérsz időpontot csak egy múlva múlva jönnek sajnos. Így az egész tippre ha nem számít a márka akkor 200ezer ha jól értelmeztem.
2015. júl. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Amiatt is kérdeztem, mert bekérnénk árajánlatokat és nagyjából szeretnék képben lenni, hogy nagyságrendileg mi elfogadható ár.


Egyébként megvalósítható az, hogy míg kint 37-39 fok van, bent max. 22 fokon tudja tartani a hőmérsékletet a klíma? A műszaki részével nem vagyok tisztában, azért kérdezem.

Ha még lejjebb tud menni, az is jó, mert éjszakára 18 fok ideális lenne (amikor kint 20-24 fok van, de a beton, falak még nyomják vissza a meleget).

2015. júl. 21. 21:45
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ha ilyen hidget szeretnél csinálni hogy 39 fokban is 20 fokot akkor szerintem nagyobb teljesítményű klíma kell. Mert azért akárhogyis 50nm t kell lehuteni, ami menne is de szerintem olyan hőségben nem bírja levinni húsz fokra a 3,5ös. Bár nálam a 24 fok az ideális attól hidegebb helyen fazok, de azért kérdezz meg egy klímást is én csak az enyémhez merten mondom. Nálam 2,6kwos klíma van 25nm re de 23 fok alá már elég nehézkesen viszi le a hőmérsékletet kinti 40foknál...
2015. júl. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A 3,5-ös klíma lehet, kevés lesz az igényeidhez, a Praktiker kvázi noname készülékeit pedig felejtsd el. A meglévő klímával rásegítve talán elérhető a 21-22 fok kánikulában is, de ez nagyban függ a ház tájolásától és szigetelés minőségétől is.


Mindenképpen inverterest vegyél, a lehető leghosszabb garanciával.

2015. júl. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem egy 3,5 KW -os toshiba klímám van, ez 5 évvel ezelőtt került kb. 400.000 Ft -ba + szerelés. 8 év garanciával adták, gond nem volt még vele, pedig télen is ezzel fűtöm ezt a helységet, szóval duplán van használva. Fogyasztása minimális. Szerintem erre a célra ez nagyjából megfelelő.


Most írod, hogy a márkája nem fontos... hát hogy a viharba ne lenne fontos?? Épp ettől függ az ára, a barkácsáruházas 100ezertől a komolyabbak 4-500ezres áráig, szóval ha ajánlatokat kérsz ebbe az elég nagy szórásba lesznek, csak az nem mindegy hogy pontosan mit kapsz a pénzedért. Eleve már csak inverterest szabad venni és onnantól fogva nem lesz mindegy valóban hozza-e azokat a paramétereket amit a gyártó ígért, mennyi garanciája van, mennyire szeret elromlani, ha elromlik van-e szerviz, jön-e (mert a legnagyobb melegben nem nagyon érnek rá...), ha jön meg lehet-e csinálni, árulnak-e hozzá alkatrészt. Ha csak úgy kéred az ajánlatot, hogy jó napot kérek egy klímát akkor kaphatsz ajánlatot elég sok mindenre változatos árakon.

2015. júl. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha befektetsz ennyi pénzt, mindenképpen inverterest vegyél és jó minőségűt. Hidd el, megéri. Nekem Panasonic van, tavasszal szerelték, mivel kicsi térre kellett, 2,5 kW teljesítményűt választottunk. Egyébként hűt és fűt. 52 m2-es a lakás és mivel nem egy légterű, a hálóba tettük be, mert az a legmelegebb.

Nappal egész nap megy ilyen melegben, mert az inverteres egyik nagy előnye, hogy tartja a hideget (vagy meleget) és egyenletesen fogyasztja az energiát. Nyitva hagyjuk napközben a háló ajtaját és az egész lakást lehűti, nekünk nagyon bevált. És ami a lényeg, tényleg keveset fogyaszt, meg is lepődtem a villanyszámlán, sokkal többre számítottam.

Nekünk a klíma ára tavasszal 138.000,- Ft volt, plusz a beszerelés olyan 35.000 körül.

2015. júl. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kovpet ***** válasza:
100%
21 meg főleg 18 fok? Tegyél félre gyógyszerre is, mert beteg leszel.
2015. júl. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kovpet: télen non-stop nyitott ablaknál alszom, ruha nélkül és még fagypont körül se fáztam meg soha. Van, aki érzékeny a hidegre és a huzatra, én szerencsére nem.


Háát, most elbizonytalanítottatok, mert a 400+egyéb az már elég sok. Az a baj, hogy a jelenlegi lakást még maximum 3-4 évig akarjuk megtartani, aztán eladnánk. Emiatt nagyobb értékű beruházást nem szívesen csinálunk.

A 200e körüli összeg még so-so beleférne, de a duplája már nagyon húzós.

Nem tudom, hogy milyen kompromisszumot lehetne így kötni az igények és a lehetőségek között.


A jelenlegi klíma szerintem 40 nm-t simán lehűtene. A fürdőszoba ajtaja zárva, illetve van egy gardróbhelyiség is. Ezeket kivonva úgy 75 nm marad.

Abban bízom, hogy egy kevésbé erős klímát a mostani mellé téve (nem fizikailag :)) már elbírnának a lakás fennmaradó részével.


Jelenleg, úgy, hogy egy hete-másfél hete ilyen hőség van, 25 fokot tudja a klíma tartani. A hálószoba és a gyerekszoba be van csukva, ott ventillátor van. Emiatt gondolom, hogy egy kevésbé csúcskategóriás gép is kisegítené a meglevőt. Bár most már elbizonytalanítottatok :)

2015. júl. 22. 11:21
 9/13 kovpet ***** válasza:
Nulla fokban alszol és jól érzed magad? Az komoly, amikor ilyesmit tanultam, elmondták, hogy 10%-nyi ember mindig elégedetlen lesz a klimatizálással, mert különlegesek az igényeik. Ezek szerint te ebbe a 10%-ba tartozol :)
2015. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kovpet ***** válasza:

Válaszolok akkor a kérdésedre is: az ilyet méretezni kell, nem tippelgetni. Hívj egy épületgépészt és számoltasd ki vele a hűtési igényt (mondd el neki, hogy mennyire kell hűteni, mert nem fogja magától gondolni, hogy hűtőházat kell csinálni a lakásból :) ). Ahhoz lehet választani a konkrét készüléket és akkor tudod majd az árat is.


A hűtési igénylek SEMMI KÖZE a lakás területéhez, de még a térfogatához sem. Sok más számít, pl a szigetelés, nyílászárók, benapozás, stbstb.

2015. júl. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!