Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tetőtéri lakásba nyáron...

Tetőtéri lakásba nyáron szauna van, milyen megoldás lenne a praktikus hűtésre?

Figyelt kérdés
Sima ventilátor is csak a meleget fújja.. Klímát itt nem tudunk a falra szerelni. Vannak ezek a mobil klímák, vagy a nagyobb teljesítményű ventilátorok. Vagy a lámpára felszerelhető forgós izé. Ötlet? + Hol a legolcsóbb?

2015. máj. 28. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen mindegy, mekkora a ventilátor teljesítménye vagy hova szereled, az így is, úgy is a meleg levegőt keveri csak.

A mobil klíma egy fokkal jobb, de nem tökéletes, mert sokat fogyaszt, ráadásul bent a szobában zúg, így elég hangos, amikor megy.

Szerintem azért csak érdemes utánajárni egy rendes klímának. A tetőre van hozzá konzol, és szerintem már azt is megoldották, hogy bent hogy lehet jól felszerelni, hiszen a tetőtéri lakások a legmelegebbek, oda kell a legjobban klíma :)

2015. máj. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
csakis klíma. semminek nem lesz olyan hatása. mobil klímának is van csöve amit kívülre kell vezetni, így az sem annyira mobil.
2015. máj. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Mobil klímát a konvektor helyére be lehet kötni...

A mennyezeti ventilátor meglepően jó tud lenni.

2015. máj. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Keress meg egy szakembert.

Olyan nincs, hogy nem lehet egy helységbe split klímát beszerelni ha valaki nagyon akarja de akkor ajánlom csak ha nincs más megoldás. Ha mást nem fel lehet függeszteni a plafonra a beltérit valamilyen megoldással.A kültéri egységet pedig ki a tetőre.

Ha a tetőtéri ablakok függőlegesen vannak kialakítva egy ablakklíma is megoldás lehet.

A mobilklíma is megoldás lehet de ott vedd figyelembe, hogy kb 20-25 cm átmérőjű lyukat kell valahova fúrni amin kivezeted a keletkezett hőt. A kifújt levegőt kintről pótolja. Ezért gazdaságtalan, de ha más nincs akkor marad az. Nem túlzottan hangos, elviselhető a hangja.

2015. máj. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Elírtam, ez a mondatrész a mobilklímára vonatkozik:

"de akkor ajánlom csak ha nincs más megoldás."

2015. máj. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mobil klíma se elég hatékony, hiába cserélem benne a jégakksit. Kb. annyit ér, mintha egy jégtömböt tennék a ventilátor elé, aztán fújatnám.
2015. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, az léghűtő, nem mobilklíma.
2015. júl. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A léghűtő jó lenne?
2015. júl. 15. 21:33
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Mi vettünk egyet, sajnos nem vált be...akármennyi jeget tettünk bele, már mindenhová..:( Egy iciri-picirit fújt csak hidegebbet... Ahhoz képest ventilátornak drága volt..:( Fűtésnek is, mert ennél sokkal olcsóbban is van, amivel télen lehet fűteni.

Rendes klímát ajánlom! Illetve a szigetelést, redőnyök miegymás..

2015. júl. 17. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A léghűtő annyit tud, hogy egy ventilátor előtt cserélgeted a jégakksikat. Mindezt 10-20 ezer forintért. Akkor már jobban jársz, ha a mostani ventilátorod elé teszel másfél literes flakonokban fagyasztott vizet. Ugyanaz a hatás, tök ingyen. Én próbáltam, nem sokat segít. Igazából csak placebo. :D

Viccen kívül vegyél egy klímát. Nekem most van és nem bántam meg. Azzal riogattak, hogy milyen drága lesz. Nos, az össz villanyszámlánk klímával, mindennel két főre nincs 5 ezer Ft. De a dupláját is megérné, hogy hazajövök és tudok pihenni, éjszaka pedig jól alszom.

2015. júl. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!