Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszédom az ablakom elé...

A szomszédom az ablakom elé rakott egy lemezt, hogy ne lással át. Közvetlen a mesgyében van. ------ Nem szoktam leskelődni---------- Van e jogom eltétetni, vagy eltávolítani?

Figyelt kérdés

2015. júl. 22. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
30%

Igen, van. Elzárja a kilátásodat, lesötétíti a lakásodat. (nem tudom hány méterre van).

A jegyzőhöz kell fordulni, ha nem tudtok szépen megegyezni.

2015. júl. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
89%

Nem vagyok biztos benne, de mikor mi építkeztünk az volt, hogy nem lehet tenni a szomszéd udvara felőli oldalra ablakot. Illetve attól is függ, mekkora az az ablak. Mert fürdőszoba ablaknál láttam már olyat, ami sima üveges, de jó magasan van. A mi ablakunk üvege mintás, nem lehet se be, se kilátni.

Másrészt üvegtégla is van a szomszédunk felőli oldalon, azon se lehet átlátni.

Amikor a másik mellettünk lévő házba új lakók költöztek, a jóval régebben épített sima ablakból (ami a mi udvarunk felől van) üvegtéglásat csináltak. Előtte minket azért nem zavart, hogy átláthatnak, mert sokáig nem is lakott ott senki. Ennek az ablaknak az elhelyezkedése normál magasságban van és közepes nagyságú (mihez képest.. de nem tudom a méretét).


Elvileg joga van a szomszédnak, hogy ne lássanak át az udvarába még véletlenül se. Én így tudom. De az, hogy szabályos-e, hogy a lemezt oda tette, azt nem tudom. Ha pont oda tette az ablakba (és hozzáér a házhoz), szerintem nem szabályos.


Hátha valaki máshogy tudja..

2015. júl. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást!
2015. júl. 24. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!