Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Madárijesztőnek ajánlanátok...

Madárijesztőnek ajánlanátok valamit, amit a fára szerelhetek?

Figyelt kérdés
Fa alatt áll az autó és mindig madárürülékes.

2015. júl. 23. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálj cd-lemezeket kiakasztani. A mozgásuk-csillogásuk állítólag riasztó a madarak számára.
2015. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, köszi a tippet!
2015. júl. 23. 17:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg kell hozzá, hogy hatásos legyen, mert csak a közvetlen közelében ijesztő a madaraknak, egy hét után hozzászoknak annyira, hogy meg merik közelíteni valamennyire.

Próbáltam már több helyen is.

2015. júl. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor valami más hatásosabb módszert tudsz? Láttam panelok erkélyén nagyobb fém madár formákat, esetleg az?
2015. júl. 30. 09:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a madárforma hatalmas baromság.

Az ember tudja, hogy az madár akart lenni, de egy másik madár nem azonosítja ragadozóként a madárformát. Ahhoz nem elég a tökéletes forma, a mozgás is szükséges. Nagy kültéri üvegfelületekre szoktak ragasztani ragadozókontúrokat, hogy ne menjenek az üvegnek a kismadarak, na ennek sincs értelme. Életnagyságú, kinyomtatott fotóról legyártott, lengő ragadozókontúrtól is csak 2 napig féltek nálam, utána rájöttek, hogy nem madár.

Én már ezer dologgal megpróbálkoztam a szőlő, cseresznye, meggy, szilva, körte, alma megvédésére (a seregélyek mindet eszik), de a legriasztóbb dolog is legfeljebb 3 napig riaszt. Elképesztő szemtelenek a seregélyek.

Pl. vettem 100 m2 hálót az egyik telken a szőlő teljes takarására, hát ahol a földre nem ér le teljesen, ott bemennek a seregélyek, meg a darabok összetételénél.

Fára a leghatásosabb régi függönyöket felrakni, akkor ha máshová is tudnak menni enni a seregélyek, akkor talán egy hétig sem próbálkoznak nálad, de 2-3 nap mindenképpen kell, hogy két fehéren villogó függöny közé bemerészkedjenek.

Úgy szoktam, hogy 3 naponként mindig változtatok valamit, egy-két kis függönydarabot még felrakok az üres részekre, így kihúzom viszonylag kisebb kárral, 10-20 %-kal szüretig.


Még azt jó, hogy veszel nagyobb fehér nejlonszatyrokat, és felraksz egy csomót a két fülét összekötve 10 cm madzagon, hogy mozgassa a szél. (A szatyor két alsó sarkát ki kell lyukasztani, hogy az eső ne húzza le.) Ilyen zacskóból a fán legalább másfél méterenként legyen egy, ha egy nagy fára csak négyet teszel, az nulla.

2015. júl. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy nem vettem madár formát. Ezt a szatyros dolgot kipróbálom, már nagyon idegesítő, hogy lemosom az autót, másnap kezdhetem elölről. Köszi a tippeket!:)
2015. júl. 31. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!