Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kell-e nekem új gáztervet...

Kell-e nekem új gáztervet készíttetnem, vagy nem? Hol találom meg az interneten a gázterv tervezői engedélyekkel rendelkezők naprakész névsorát?

Figyelt kérdés

Segítséget kérnék egy illetékestől:

Gázkészülék cserét kívánok megrendelni, az alábbi paraméterek alapján:

- régi készülék: engedélyezett szabályos gázterv alapján beépített Termotéka 25 E S, 16,5 m3 légterű, kéményes, álló fűtőkazán, a lakótértől különálló pince helységben elhelyezve, a Pest Megyei Kéményseprő kirendeltség által évente ellenőrzött kéménnyel és légelvezetéssel.

- az új készülék Saunier Duval Thema Classic CAS 25 E tipusú kéményes, fali, fűtőkazán, ugyanabban a helységben elhelyezve, a gázvezeték változtatása nélkül.

A gázterv nélküli kéményseprői vizsgálat megrendeléséhez tervezői nyilatkozatot kér a kirendeltség. A tervezői nyilatkozaton a GMBSZ előírásait szerintem a fent leírtak kielégítik. Az üzembe helyező bizonytalan a kérdésben, és addig nem írja alá a tervezői nyilatkozatot, ameddig megerősítést nem kap illetékes helyről, hogy nem kell a cseréhez új gázterv.


2010. márc. 8. 05:38
 1/1 anonim ***** válasza:
A gázszolgáltatótok tud pontos felvilágosítást adni. Nálunk pl. a Tigáz a szolgáltató, és velük kellett mindent egyeztetnünk, ők adtak tervező nevet, címet, aki jogosult ilyen terveket készíteni, ill. korábbi terveket véleményezni, helybenhagyni.
2010. márc. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!