Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Teflon serpenyőt mostatok már...

Teflon serpenyőt mostatok már el mosogatógéppel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem teflon serpenyőt vagy tepsit be lehet-e tenni mosogatógépbe?

2015. aug. 18. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Be lehet tenni.
2015. aug. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Be lehet tenni, csak utána tönkremegy.


Ugyanis a mosogaógép erösek karcol (a tablettában súrolószer van, ezért is olyan hatásos), és az tönkreteszi a teflont.

2015. aug. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
be lehet tenni csak épp a retket hagyja benne,nem karcolja össze,hacsak nem piaci "teflont" vettél 500-ért:D Eddig akármelyiik tepsim raktam bele,egyik se lett tiszta pedig jó minőségű sót és tablettát használok.
2015. aug. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt a serpenyőn (vagy a csomagolásán) kell lennie tájékoztatásnak, hogy mosogatógépben mosható-e.

Én folyékony mosogatószert használok a gépbe (és külön sót és külön öblítőt) de én úgy veszem ki a teflonos serpenyőket, mintha vadiújak lennének. Nagyon szépen elmossa őket.

Persze vannak mosogatógépben nem mosogatható teflon edények és tepsik is. De régi üvegpoharaim közül is korrodált néhányt a mosogatógép.

2015. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

2-esnek valószínűleg nincs mosogatógépe, mert akkora baromságot írt ide hogy a hajam égnek állt....

fogalmam sincsen honnan vette, hogy a vízsugárban lévő mosogató szer össze karcolja a teflont....ekkora baromságot.

mind1, amúgy nyugodtan bele lehet tenni, semmi baja nem lesz.

(6 éve használok mosogatógépet)

2015. aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok, és 15 éve van mosogaótgépen, meg egy rakás tönkrement edényem is(volt), mire megtanultam, mit nem érdemes beletenni.
2015. aug. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2-es akkor lehet a tiéd valami régi típus. De holnap ki fogom próbálni tablettával de nekem vadi új gépem van. Majd megírom az eredményt.
2015. aug. 19. 09:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Be lehet tenni, de legjobb, ha előzetesen kitakarítasz belőle mindent, amit lehet. Ugyanis a viszonylag rövid mosogatási ciklus nem feltétlenül lazítja fel, duzzasztja meg a száraz fehérjét, megkeményedett keményítős maradványokat. Úgyhogy zsírtól ki kell takarítani, több órás áztatás után a fellazult fehérjét, tésztát stb. le kell kaparni (esetleg dörzsszivaccsal) és utána lehet betenni, már ha érdemes egyáltalán akkor. Tény, hogy a szilárd mosogatószerek apró szemcséi lassan oldódnak fel a mosogatóvízben és amíg nem oldódnak fel, addig bizony karcolni képesek. Mivel ezek a szerek eléggé lúgosak, ezért a nem lúgálló üvegedények felületét megtámadja és szép lassan irizáló elszíneződés lép fel.
2015. okt. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!