Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Beázás vagy csőtörés? Víz...

Beázás vagy csőtörés? Víz vagy szennyvíz? Honnan jön a víz?

Figyelt kérdés

Adott egy családi ház,tavaly tetőcsere,idén külső szigetelés,színezés.Júliusban az 1 hetes esőzés után megjelent egy vizes folt a wc falán,középtájékon.(A fal egy bizonyos magasságig csempézve van, a csemzézett rész fölött jelent meg a folt) Azonnal vízvezetékszerelőt hívtam,mert csőtörésre gondoltam.A szaki azt mondta,kizárt,ott nincs a környéken sem vízvezeték,csak jóval lentebb,a víz pedig felfelé nem folyik.Figyeljem a foltot,h terjed e,aztán meglátjuk.Bejött a kánikula,a folt szépen kezdett kiszáradni.Most viszont,ahogy bejött ez az esős idő,újból elkezdett terjeszkedni,most már kétszer akkora.Tehát gondolom akkor ázik valahonnan?A folt nem a plafonon van,és nem is határoló falon.Tetőtérben voltam,nem látom nyomát beázásnak.Honnan a bánatból jöhet a víz??Milyen szakit hívjak? Teszek fel képet.

Lehet, hogy a csempézett rész alatt is vizes a fal, csak nem látszik? Bár a fugákon sincs jele víznek.Szennyvíz dugulás volt 2x is a nyáron - lehet szennyvíz csőrepedés? Ennek ellent mond, hogy a folt akkor nőtt a kétszeresére. amikor a ház napokig üresen állt, és szakadt az eső.A szennyvíz folt ugye pedig csak használat után "terjeszkedik".A képeken a cső az gázcső.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2015. aug. 21. 23:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát, látni kellene!

Látatlanban azt tudom elképzelni (ha a csőtörést és a beázást kizártátok), hogy a talajnedvesség elleni szigetelés nem az igazi. Ha eddig nem volt kívülről szigetelve a fal ki tudott szellőzni, de szigetelés után a legközelebbi pont a csempézett rész felett van. A víznek meg nem lehet gátat szabni valahol ki kell jönnie. Mikor épült a ház. Van a közelben földben vezetett esővízlevezető, faltőjárda van?

Látni kellene akkor okosabbak lennénk.

2015. aug. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Előfordulhat a szigetelés nem jó. Én azt ajánlanám vigyél hősugárzót, szárítsd ki amennyire csak tudod. Aztán zárj el minden csapot a házban és nézd a vízórát pörög-e, ezt vagy 1 óráig "teszteld". Ekkor kizárhatod a szivárgást ténylegesen.

De szerintem hogy kiderüljön a csempét le kell bontani minimum....lehet felázik a fal alulról simán előfordulhat. De nem hinném a wc-től (szennyvíz lefolyó) mert akkor annak lenne kellemetlen szaga.

2015. aug. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Régi építésű, kőből épült ház.Tavaly, tavalyelőtt komplett felújításon esett át, tető és csatorna is, szigetelés, szinezés. A fal, amelyik vizes, az nem határoló fal (ezért is érdekes). Körbejártam kívűlről is. én nem láttam semmi különöset (mondjuk ez nem jelent semmit).Hogy esővízelvezető, meg faltőjárda van e nem tudom.Őszintén azt sem tudom mi az a faltőjárda:-O. Utánanézek. Bérházban laktam világéletemben, ezt a házat nyaralónak vettük
2015. aug. 21. 23:54
 4/12 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, hogy ilyen mértékben ázik a fal, ilyen magasra feljutott a víz, és a csempék fugáin egyáltalán nem látszana? Akkor lehet búcsút inteni az csempézésnek:-(
2015. aug. 21. 23:58
 5/12 A kérdező kommentje:
Milyen szakembert hívjak,aki meg tudja állapítani,hogy honnan jön a víz?Vízvezetékszerelő már volt,és ő elég tanácstalannak tűnt....
2015. aug. 22. 00:11
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez elég egyértelmű, hogy alulról jön, és a csempe mögött is vizes a fal. A fugákon még nem látszik, de ez csak idő kérdése.


[link]


[link]


Ilyen szakembert keress.

2015. aug. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De a wc alatt pince van,akkor csak nem talajvíz,nem? Akkor mégiscsak szennyvíz lesz ez:-( Csak csempebontás lesz a vége:-(
2015. aug. 22. 10:24
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szennyvíz, annak általában sárga színe van. Az a csőáttörés nagyon gyanús, nem csoroghat rajta valami víz? Amúgy ilyen esetekben kár mindenféle szakikat hívni, építészt kell keresni, az átlátja a problémát.
2015. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi az a csö?
2015. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A foltnak néhol sárgás barnás színe van:-( Az a cső gázcső.Egyébként az is tavaly decemberben vezették be
2015. aug. 22. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!