Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik hatásos módszer...

Létezik hatásos módszer dohányfüst ellen?

Figyelt kérdés

Egy hete új albérletbe költöztem, ahol az előző lakó a lakásban dohányzott. Mivel ki lett meszelve és a függönyökből is szépen kijött a szag, ezért nem zavart annyira, de van egy kanapé, amire rossz leülni, mert bűzlik. Ki lett tisztítva vizes szőnyeg és kárpit tisztítóval, de ez nem tűnt elég hatásosnak.

Anno a tv-ben reklámoztak valamilyen szagsemlegesítő spray-t, amit kárpiton is lehet alkalmazni. Tud valaki valamit javasolni?


Szódabikarbónáról hallottam, de elég nagy felület és ötletem sincs, hogy pl. az oldalát hogy lehetne beszórni, nem akarok egy hétig takarítani utána.


Google-ben hiába keresek rá, nem találok semmi friss adatot.



2015. szept. 4. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Vastagon beszórni szódabikarbónával, két napig is rajta hagyni, azután prakkeral megütögetni és kiporszívózni. Esetleg még ecetes rongyot teríteni és kiprakkerolni. Kemény dió.
2015. szept. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem segít, csak azzal foglalkozó profikat kell hívni.
2015. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én amikor nagyon meleg van hajnalban slaggal átmosom a szőnyeget:

Jól megáztatom, átkefélem tisztítószerrel, majd kimosom.

Dohányfüstre nem tudom, de macskaszagra jó. (2X 3X megcsinálva)

2015. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, közben körbenéztem egy-két nagyobb boltban és találtam egy Sanytol fertőtlenítő és szagtalanító spray-t. Eddig egyszer kezeltem le vele a kanapét, de már kellemesebb a szaga. Remélem újabb egy-két permetezés után már nem lesz érezhető.
2015. szept. 6. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!