Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mire számíthatok? Ma votak...

Mire számíthatok? Ma votak nálunk lecserélni a villanyórát. Majd mikor kinyitottuk a villanyóra szekrényt, én is a helyszínen voltam, a szerelő egyből szólt, hogy valami probléma van, mert a villanyórához tartozó biztosítékon nincs blomba.

Figyelt kérdés
Így azt az órát emelyiknél a biztosítékon nincs blomba le sem cserélték. Szóltak , hogy csinálniuk kell róla egy képet és eljuttatják az édászhoz és majd ők kijönnek leellenőrizni. No a kérdésem az volna, hogy annak tudatában, hogy a mi óránkat 100% ,hogy senki nem babrálta meg, mert házon belül van, kérdezem én hogy járhat e ezér valamilyen büntetés? elképzelhető, hogy az előző szerelő, nem rakott rá blombát?

#villany #óra #villanyóra #ÉDÁSZ #hogyakukaccsípjemeg
2015. szept. 11. 11:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

Az előző időszak óta (amikor a szerelő látta) megbecsülik, hogy mennyi lehetett a maximális fogyasztásotok - de valami horror nagyságú fogyasztást fognak becsülni - és ezt majd szépen kiszámlázzák nektek a büntetéssel együtt, plusz a fel- és leszerelés, újrahitelesítés költsége.


Ezért kell mindig nézni, hogy mit csinál a szerelő, és nem árt havonta megnézni a villanyórát, hogy mennyit mutat, valamint összevetni a számlával.

2015. szept. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
42%
Az elözö szerelö munka végeztével aláíratta veled 1 papírt és elmondja minek írsz alá, és felhívja a figyelmedett -papiron rajta van hány db plomba van! mj: sok jóra ne számits!
2015. szept. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Bár remélem, hogy miután kijön az édász és megvizsgálja, elnézést kérnek és tovább ballagnak, mert gondolom, találomra nem fizettethetnek senkivel úgy ,hogy nem csinltak semmi rosszat.
2015. szept. 11. 12:21
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az óra a házon belül van, csak a gyanúsítottak körét szűkíti, de mindenféleképpen ki fognak számlázni elég szép kis summát, s késedelmi kamatot, egyebeket.

Ha „jó fejek”, akkor nem tesznek rendőrségi feljelentést. Ha igen, akkor lehet készülni arra, hogy miképpen lehetne megvédeni magatokat.

2015. szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Hiába reméled.

Mivel NINCSEN plomba, feltételezik, hogy ipari méretekben loptál. E szerint fognak fizettetni veled.

2015. szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

HA van némi pénzed,akkor fizesd le a kiérkező szerelőt!


Egy jogász.

2015. szept. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
De nem az óráról hiányzik a blomba, hanem a mellette levő kis biztosítékról. Azt meg végképp nem tudom, hogy az hogy nem lehet rajta, hisz családi házon belül van a szekrény és az 100% hogy mi nem nyúlkáltunk hozzá. Ejj, most jól felment bennem a pumpa :D Bár a fickó azt mondta, hogy azon keresztül jön be az órához az áram. No mindeggy már nem tudunk mit csinálni, remélem megvizsgálják, aztán látják, hogy nem nyúlkáltunk hozzá. Fizetni nem igazán szeretnék. Gondolom azt biztos, hogy látják ha valahogy lopná az ember nem? Már úgyértem fizikai jelei lennének, vagy akármi.
2015. szept. 11. 12:47
 8/20 anonim ***** válasza:
81%

6. vagyok.


NE ÁLMODOZZ!!!


Keményen meg fognak sápolni.

2015. szept. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Az tény, hogy ez egy jó lehetőség a szolgáltatónak arra, hogy megfejjenek egy kicsit. Én azt mondanám, hogy a "hivatalos vizsgálat" után, ha az rád nézve brutálisan negatív hatással van (nem 10 ezres nagyságú számlára gondolok), érdemes más szakvéleményeket bekérni, illetve megtámadni a vizsgálatot és az eljárást. Én legalábbis ezt tenném, ha meg akarnak sarcolni és 100%-ig biztos vagyok benne, hogy senki nem babrálta meg az órát és környékét.

Ha történt babrálás, akkor inkább mélyen hallgatnék.

2015. szept. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

Az egyik szolgáltató nyilatkozata szerint "az alvállalkozók sajnálatos módon erősen érdekeltek abban, hogy hibát találjanak".

Ha hibát találtak, bírságolnak.

Én akárhányszor jönnek demonstratíve kamerázom mit csinálnak. Pofáznak miatta rendesen. Eddig mindig hivatkoztak mindenféle jogokra. Amikor említettem, hogy kint is maradhatnak, akkor természetesen már nem zavarta őket.

2015. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!