Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van ötletetek, hogy mitől...

Van ötletetek, hogy mitől lehet büdös a mélyhűtő, ha ki van mosva és üres?

Figyelt kérdés

Pár hete nagyon be volt fagyva, leeresztettem, kidobáltam belőle mindent, kimostam domestos-szal az egészet. Nemrég azt vettem észre, hogy ha kinyitom bizony büdös van benne, romlott kaja szagára, dögszagra emlékeztet :((

Mi lehet a baj? Amíg tele volt egy csomó mindennel meg be volt fagyva semmi szaga nem volt. Most hogy patyolatt tiszta meg büdös.. Mit csináljak vele?


2015. szept. 14. 13:18
1 2
 1/11 gomzoli ***** válasza:

Gondolom üres, és ki van kapcsolva. Kisikáltad, és lezártad. Csakhogy tárva kellett volna hagyni, hogy pucolás után a nedvesség maradéktalanul meg tudjon száradni. Valószínűleg jól bepállott, hiszen jóformán légmentesen zár.

Mosd ki jó alaposan újra, szintén Domestossal fertőtlenítve, majd töröld át tiszta ruhával jó szárazra, és hagyd nyitva több napig!

2015. szept. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincs kikapcsolva, működik... Nem igazán tudom több napra kikapcsolni és nyitva hagyni, mert akkor a hűtőt is ki kéne kapcsolni, ott meg van egy csomó minden.
2015. szept. 14. 13:43
 3/11 A kérdező kommentje:
De amúgy nem volt vizes, mert kiszedtem az összes polcát, kimostam, és miután megszáradtak tettem vissza őket
2015. szept. 14. 13:44
 4/11 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van, pont ezt akartam írni. Nekünk csak sima hűtőnk van, nyáron mindig kisikálom, mielőtt elmegyünk üdülni és ki is húzom az áramot. Egyetlen egyszer hagytam csukva a kimosás után, olyan büdös volt, mire hazaértünk, hogy napokig kellett szellőztetni, mire kiszáradt, kiszellőzött.
2015. szept. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ritkán takarítottad. Úgy ha normális hűtőt akarsz akkor lecseréled, és legközelebb odafigyelsz, hogy minimum havonta a mélyhűtőd/fagyasztód ki legyen pucolva.
2015. szept. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gomzoli ***** válasza:

Ahá, tehát ez egy kombinált hűtő, amit leolvasztottál, kitörölted, és ment vissza mindjárt a konnektorba.

Akkor csak azt mondhatom, hogy csináld meg újra a tisztítást a fagyasztóban, a hűtő részét tartsd zárva (tartani fogja a hideget órákon át akkor is ha kihúzod a konnektorból), a fagyasztó tartalmát halmozd egybe (pl. fürdőkádba), takard le, semmi baja nem lesz 2-3 órán át, amíg kipucolod, és hajszárítóval ki is szárítod a fagyasztó belsejét! Persze a hűtő kikapcsolt állapotában!

Aztán a fagyasztó tartalmát sem árt átvizsgálni, hátha ott van a kutya elásva...

2015. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézd alaposan körbe, meglehet, hogy az ajtónak a tömítés-redőibe hullott valami kis kajaféle, és az ontja az illatot magából
2015. szept. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Semmi nincs benne, tök üres.

Köszönöm a válaszokat. Most kipucoltam megint citromlével, egyelőre nem érzek semmit... Amúgy a férjem nem érez semmit, én meg terhes vagyok, lehet azért érzem büdösnek... Lehet az volt a baj, hogy maradt még benne nedvesség mikor befejeztem a takarítást, dehát pl tettem bele egyből jégkockának vizet, az is ugyanolyan, nem?

2015. szept. 14. 14:34
 9/11 A kérdező kommentje:
Jah, biztos ki fogom dobni a 3 éves hűtőt... Nem hiszem, mindenki lefagyasztaná havonta..
2015. szept. 14. 14:35
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
tied is önleolvasztós, ha sok a jég. nézd meg azt a kis lyukat, ahova összefolyik ilyenkor a víz és hátrafolyik a kompresszor tetején lévő tálba, ahol elpárolog. ez az átvezető lyuk nem szárad ki és onnan jöhet szag. öntsél bele egy kis hypo tartalmú folyadékot, hogy átmossa és fertőtlenítse.
2015. szept. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!