Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Füstcső vadiúj festett, nem...

Alexander z cooper kérdése:

Füstcső vadiúj festett, nem zománcos, ég le róla a festék füstöl büdös, valakinek tapasztalat, megoldas? Hogy árulhatnak ijet?!

Figyelt kérdés

2015. szept. 7. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:

visszaviheted reklamációval. de kérdés, hogy mire gyártották, gáz v. szilárd tüzelésű kályhához. utóbbinak jóval magasabb a füsthőmérséklete. ha nem arra van, akkor simán leég. ha alumínium, akkor valószínű gázhoz van.

erre megoldás nincsen, csak csere.

2015. szept. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Leégróla, és utána már nem lesz büdös.


Nekem is büdös volt a kandalló az első tüzeléseknél.

Amikor kémény csövet cseréltem az is büdös volt. Igaz füstölni nem füstölt, ott nem jó festéket alkalmaztak.

2015. szept. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon jó minőségű vastag acél,kandallóhoz. Többször próbáltam,nem égett le róla a festék csak füstölt és bűzölgött tovább! Drótkoronggal leszedtem a festéket, most így jó. Majd lefujom hőálló festékkel. Aki festette meg remélem csuklik egy darabig.😊
2015. szept. 9. 13:55
 4/6 anonim ***** válasza:
A hőálló festékek az első hőterhelések során kékes füsttel kiégnek. Ez természetes. Erre fel is hívják a figyelmet. A flakonos hőálló festék is hasonlóan füstöl. Arra nem hívják fel a figyelmet, hogy ez a füst igen komoly, azaz egy kályha új füstcsövekkel legalább egy órán keresztül dönti ki a lakásból a füstöt. Utána elnyugszik. Kár volt lecsiszolni, mivel az új festékkel ugyanott fogsz tartani. Sőt, ha nincs kiégetve rendesen és a későbbiekben kap egy nagyobb hőterhelést, újra füstöl. Nem kell megijedni.
2015. okt. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Há komoly füst az biztos! Négyszer próbáltam kiégetni órákon keresztül még ötödjére is nagyon füstölt! Gyakorlatilag kidobhattam vna a bútorokat lassan. Valami a festékkel vagy a festési technológiával van baj. Hőálló ezüst max pillanatig füstöl meg szaga van darabig de nem okádja a füstöt,Úgyhogy bejött . Egyébként gyanús hogy nagyon könnyen lejött a fekete festék és kenődött mint a gyurma. 😃
2015. okt. 2. 08:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Én most izzítottam be az új füstcsöveket.

Feketére festett; vastag, 2mm vastag agyagból készült.

Nevéhez hűen iszonyatosan füstölt.


Először néztem, hogy mi eldugulhatott a kémény vagy valamit nem dugtam össze, de nem.

A felületéről jött a büdös füst.


Jól megraktam a kályhát aprítékkal, ami nagyon magas hőmérséklettel ég. (emiatt éghetett szét az előző füstcső, ami vékony lemezből készült és zománcos volt)


Pár órás szellőztetésen túl vagyok.

Remélem holnap már nem kell miatta szellőztetni.

2016. febr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!