Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem igazán tetszik az "új"...

Nem igazán tetszik az "új" házunk amit megvettünk. Történt már veletek ilyen?

Figyelt kérdés
Vettünk nemrég egy olcsó, erősen felújitandó kis házat a párommal, nekem nem igazán tetszett már akkor sem, de mivel kevés pénzünk volt kénytelenek voltunk megvenni meg párom rábeszélt.A felújításra ketten vagyunk, nem segít senki.Megmondom őszintén semmi kedvem az egészhez.Én azt gondoltam majd olyan házunk lesz amibe beleszeretek rögtön és örömmel fogom csinálgatni.De valahogy nem így lett.Jártatok már így?

2015. szept. 17. 10:01
 1/9 TappancsMancs ***** válasza:
72%

Mivel kevés pénzetek volt a döntés megfelelő volt, ezzel semmi gond. Viszont akkor szépen újítsátok fel.

Ha minőségileg felújítjátok egész más lesz. Úgy szinte bármi extrém módon is mutathat végül, de ezt ne kapkodjátok el, fontoljatok meg mindent előre, munkafolyamatok mit előbb és mit utána stb. Legyen először egy vázlat miket szeretnétek megcsinálni +sorrendje ahol fontos. Oszt uccu mehet sorban, ne a munkát lásssátok benne hanem ami lesz belőle.

2015. szept. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont időben találtad ki...
2015. szept. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Ne a ház jelenlegi állapotát nézd, hanem a benne rejlő lehetőséget.

Én ugyan nem házat, hanem lakást kerestem. Direkt lepukkantat, mert én akartam megcsinálni.

Nyilván alap állapotban nem volt olyan, amibe bárki is beleszeretett volna. :)

De én láttam magam előtt, hogy majd egyszer milyen lesz.

2015. szept. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
72%

house restoration before and after


[link]


room restoration before and after


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. szept. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha a szerkezettel nincs gond, akkor egy egyszerű festés is rengeteget dob rajta.

Mindent kipakoltok. Kifestetek. Kitakarítotok minden egyes cm2-t. Bepakoltok. Nem szabad túlzsúfolni. Legyen mindennek helye, tartsatok rendet. Mert a rendetlenség is nagyon el tudja rontani az összképet. Otthonossá teszitek a saját tárgyaitokkal.

2015. szept. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ha a helységek elrendezésével megvagy elégedve akkor nicns baj, a párod biztos már vásárláskor láttam maga előtt milyenné lehet alakítani
2015. szept. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:

Ha most az elején alap dolgokat nem hagytok ki akkor hosszú távon jól jártok. Ha mondjuk a falak (szerintem nagy eséllyel) nem is egyenesek (oldalfényben látszik jól) meg ha már néhol látszik és mállós a vakolás akkor szebb és jobb is lesz ha tégláig leszeditek és vakolással kezdetek. A régi falaknál nemrég javítottam ilyen helyen, olyan hullámos volta régi vakolás hogy egy 50-70 cm-es képet sem lehetett úgy feltenni hogy ráfeküdjön, hol itt volt fél cm hol ott, akárhogy igazítottam. Egy szekrényt odatol az ember a falhoz és a résen látszik mennyire egyenetlen. De egy konyhai faliszekrény oldalán is. Meg ne hagyjatok ki festésnél alapozást, sokkal tartósabb lesz. Szépen beosztjátok miket érdemes megcsinálni és elkezditek.. Meg ha az anyag és eszközszükségletet felmértétek és nem sajnáljátok rá az időt sok mindent 1/3 vagy akár féláron vehettek meg, mert eszi ám a pénzt az ilyen.


Egy tipp ;) a végeredményen nem az fog látszani mennyire gyorsan összedobtátok, hanem a minőség.


Tipp 2: a megelőző munkafázis ha nem megfelelő szivatja a következőt.


Tipp 3: ha pl vakolás csere van érdemes a kapcsoló és konnektor stb kiosztást megnézni és ne a festés utánra hagyni. Mai világban már minden falra jobb tenni egy konnektort. Szintén vakolás előtt ha egy folyosói ajtót lebontanátok hogy sima átjárós legyen, azt is jobb vakolás előtt mert a falszélet egy szuszra simíthatjátok.


Hajrá ;)

2015. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Értem, miről beszélsz, kérdező. Házat valóban úgy érdemes venni, hogy amikor először meglátod, úgy érzed, haza érkeztél. De ha már megtörtént a "baj", próbálj jó kedvvel közelíteni hozzá, és ne a hibákat, hanem a lehetőségeket látni benne.
2015. szept. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nah, azóta már beköltöztünk.Egész jó lett a ház, bár van mit csinálni még rajta.Továbbra sem vagyok elájulva tőle hát ez van, de másnak háza sincs így örülök, hogy nekünk sikerült venni egyet.
2015. nov. 13. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!