Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen konzervnyitót érdemes...

Milyen konzervnyitót érdemes venni?

Figyelt kérdés

Mostmár két nem túl olcsó (1500-2000) forintos tekerős konzervnyitóra beruháztam, de mindkettő rossz. Egyikkel sem lehet konzervet nyitni. A hagyományos, kicsi konzervnyitóknál pedig nincs meg a technikám, vagy nem tudom, de még sosem sikerült velük egy konzervet sem kinyitnom.

Érdeklődnék, hogy milyet is lenne érdemes venni, ami nem adja meg magát 2 konzerv után és ésszerű ára van? Ki milyet használ?


2015. szept. 18. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen van, már vagy 10 éve használom: [link]
2015. szept. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na igen. Otthon a szüleimnél is ilyen van amióta az eszemet tudom és nagyon jól működik. Ugyanilyen volt az első próbálkozásom, de ez már nem a régi minőség sajnos. Konkrétan ahelyett, hogy kilyukasztaná a konzervet, kapásból elferdül.
2015. szept. 18. 15:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Én tavaly vettem ugyanilyet (még a színe is ilyen), az tökéletesen műxik, pedig 2-3 naponta használom.

Lehet, meg kéne kérni valakit, mutassa meg, hogy kell használni.

2015. szept. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért gyökér nem vagyok... :) A szüleimnél ugyanilyen van, csak sárga. Azt tudom használni. A sajátomat ami szintén ugyanilyen, csak piros, már nem? Na ne... biztos a szín zavar össze a használatában! :)
2015. szept. 19. 20:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen olcsó műanyagos boltokban valami 250 Ft körül árulják, nem nagy összeg. Vegyél egy sárgát, hátha tényleg... :)

Na jó, ez vicc volt, de elképzelhető, hogy pont kifogtál egy selejteset, az újabb már működne.


Amúgy az egyenes oldalú konzervek (főleg hal, főleg thaiföldi) dobozai nagyon puha anyagúak, elhajlanak, és eleve nincsenek is rendesen kiperemezve, ezeket úgy lehet felbontani, hogy folyamatosan rászorítod a bontót.

A rendesebb halakat gond nélkül lehet bontani, a kerek dobozos cuccok meg eleve stabilabbak, ott nem lehet probléma.

2015. szept. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ennek a piros nyitónak alapból elszabták a méreteit szerintem. Lehet csak bemákoltam egy hibás "szériát". Kilyukasztani sem képes a konzervet, elhajlik, aztán ha nehezen mégis sikerülne, akkor hajlítja a szélét, meg magát össze-vissza, de ereje nincs vágni...

Néhány napja vettem megint egy harmadik félét. Ha ez sem jön be, lehet feladom és megtanulok valami retro konzervnyitóval konzervet nyitni.

2015. szept. 20. 12:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ilyennel nyitom már vagy 20 éve a konzerveket:

[link]

2015. szept. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!