Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kőművesem 1-2 dolga kb 4...

Krisztian987 kérdése:

A kőművesem 1-2 dolga kb 4 hónapja van nálam többször jeleztem, hogy vigye el. Viszont eddig nem jött érte. Az Ő dolgait meddig kell őrizgetnem? Mi az az intervallum, ami után azt mondhatom, hogy nem adom vissza, hiszen már itt van pl:1 éve.

Figyelt kérdés

A szervizek esetében is ha jelzik, hogy kész a készülék érte kell menni, nem pedig 1/2 év múlva.

Létra + 2-3 Dokka láb van nálam.



2015. szept. 22. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
És ha te vinnéd el a házához? Mekkorát koppanna!
2015. szept. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Rakd fel a padlásra,és kész... ha keresi,mondd meg neki,hogy volt érte valamelyik segédje,és elvitte,nem tudod,ki,mert nem voltál otthon,és a szomszédod odaadta neki...de ez már vagy három hete volt.
2015. szept. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És ha te vinnéd el a házához? Mekkorát koppanna!


Ezt nem szeretnem, mert kb 50km a tavolsag.

2015. szept. 22. 14:44
 4/5 A kérdező kommentje:

Rakd fel a padlásra,és kész... ha keresi,mondd meg neki,hogy volt érte valamelyik segédje,és elvitte,nem tudod,ki,mert nem voltál otthon,és a szomszédod odaadta neki...de ez már vagy három hete volt.


Olyan válaszra várok, hogy pl, ha 6 hónapig nem jött érte, akkor az azt jelenti, hogy elbirtokoltam tőle.

2015. szept. 22. 14:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

ingatlant tudsz elbirtokolni, de azt is valami 10-20 év után.


hát el biztos nem vinném neki, ez egy nagyon hülye tanács. egyrészt ekkora cuccokhoz utánfutó kell. ha nekem nincs, akkor kérni vagy bérelni kell. ez szívességkérés vagy költség. elautózni odáig megint költség. ha nincs ott, nem hagyhatod az utcán. azt még nem is írtam, hogy munkáscuccokkal jól összekenheted magad. nem utolsósorban pedig idő. utánfutóra pakolni, autókázni saját pénzeme, mikor azt az időt a családommal is tölthetném, vagy a hobbimat végezhetném. hát ki az a hülye, aki ezt végigcsinálja???


egyébként amikor rászóltál, ő mit mondott? hogy oké, majd megyek? vagy á, nem kell? vagy hogy tárold még egy kicsit? vajon miért nem kellenek ezek neki? van újabb, jobb? esetleg elromlott a kocsija, és nem tud értemenni? vagy műtét után lábadozik?

4 hónap már elég sok idő, ha nem férsz tőle, és felbosszant, én lehet megjátszanám a másik tanácsot. de csak ha szükséged van rá. ha nem, és láthatóan a kőművesnek sem, akkor tedd fel jófogásra, de olyan áron, hogy tuti elvigyék 1-2 nap alatt. és még nyersz is rajta.


végső próbálkozásként még annyit tegyél meg, hogy felhívod, és nem kéred, hanem határozottan megmondod, hogy "szombat délelőtt 10-kor kiteszem a cuccaidat az utcára, onnantól nem terhel engem a felelősség, ha kell, jössz és elviszed! "

nem vagy te raktár, gondolom nem fizet a tárolásért.

ha akadékoskodik, az egyik magyarázat, hogy huzamosabb időre külföldre mész, vagy a másik, hogy albérlők jönnek, ezért kell eltüntetni.

állj a sarkadra, ha a saját házadról van szó! ha azt látja, hogy tutyi-mutyi vagy, és úgysem teszel semmit, akkor nem vesz komolyan.

2015. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!