Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A közösköltséget kinnek kell...

A közösköltséget kinnek kell fizetni a tulajnak vagy a bérlőnek?

Figyelt kérdés
Egy éve lakunk itt és janár óta van havi 3 e ft közös ktsg na most mikor ide jöttünk szó sem volt ilyenről a másik ebből a pénzből akarják meg csináltatni a kaputelefont de hisz mi nem leszünk itt örökké hogy ezt kihasználjuk.És a házon sem csináltak eddig semmit pedig rá férne mert a falak sem úgy néznek ki.Egy pár dolgot nem ártana már megcsinálni ha egyszer már fizetve van.Na de most mégis kinek kellene ezt fizetni.Ha meg nem fizetem jaj abból mi lenn!! :(
2008. szept. 10. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáljátok megbeszélni a tulajjal, hogy ne ti fizessétek az ő új kaputelefonját! Nekünk annak idején ez sikerült. A mágneskártyát+ a kulcsokat viszont mi fizettük ki. Amikor sikerült sajátba költözni, nem adta vissza ezeknek az árát, mondván: mit kezdenénk vele... Sóóóher! Ja, amúgy a rendszeres, havi közös költséget mi fizettük, úgy tudom, ez máshol is így van. Viszont az ezen felüli extra költségeket a tulaj fizesse+ ha önhibátokon kívül elromlik valami a lakásban, ami az ő tulajdona, akkor azt is. Nincs ez benne a bérleti szerződésben?
2008. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

megállapodás szerint. Alapértelmezetten a rezsi része, ezért a bérlő fizeti azt is.

az igaz, hogy tartalmaz egy felújítási alap részt, de ebből fizetik a lépcsőházi világítást, a szemétszállítást, ha van lift, akkor annak az üzemeltetését is, szóval azért a nekem ehhez semmi közöm hozzáállás nem teljesen megalapozott.


Én már laktam egy pár albérletben, és a közösköltséget mindenhol fizetni kellett. Tetszik, nem tetszik, nem volt kötelező ott lakni...

2008. szept. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A közösköltséget mi fizettük, hizsen mi használtuk a vizet, a liftet, a lépcsőházat.

Viszont, ha olyan felújítás lett volna, ami inkább a tulajnak lett volna jó (pl. panelprogram) akkor természetesen ő fizette volna. Ezt mi annak idején így beszéltük meg.

2010. ápr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!