Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti akik Angliában vagy valahol...

Ti akik Angliában vagy valahol külföldön laktok mi segít nektek legyőzni a honvágyatokat?

Figyelt kérdés
5 éve lakom Angliában de valahgy még mindig nem sikerült túltenni rajta magam valami ötlet hogy könnyebb legyen?

2015. okt. 15. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ha ennyire honvágyad van, miért nem spórolsz össze egy házra vagy lakásra valót és mész haza?


4 éve élek Németországban, és egy otthoni szép házra való már rég összegyűlt, meg egy jobb autó is.


A kérdésre felelve: honvágyam nincs, ha pisztolyt fognának a fejemhez sem mennék vissza Magyarországra. A családom hiányzik, de 1-2 havonta látjuk egymást akkor is, ha csak hazarepülök 1-1 hétvégére. De jönnek ők is, és évi 3x 1-1,5 hétre is hazamegyek, így nem olyan rossz ez sem :)

2015. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy csak mostranra sikerült annyira anyagilag rendbe jönni hogy nincs tartozásom, de semmi másom sincsen se házam haza menni nem tudok amit meg it kersek abból még nem sikerült félre rakni mivel mostanáig csak vissza vizettem dolgokat amike az életem során adtak.. itt megélek átlagosan és tudok félre rakni de még nincs annyi hogy vagyek bárhol is házat vagy lakást nem is lenne itt rossz van kocsim munkám csak a honvágy...
2015. okt. 15. 23:20
 3/6 gomzoli ***** válasza:
100%

13 éve élek (élünk) és dolgozunk Németországban, és ugyanúgy vagyok a honvágy dolgával, mint Te. De jövőre hazaköltözünk. Tudom, hogy ésszerűtlen, kockázatos, nehéz lesz újra hozzászokni az otthoni mentalitáshoz, újból megtanulni apróságokon spórolni. De ha nem tenném meg, akkor úgy érzem bánnám egész életemben hogy nem próbáltam meg. Megszoktam a német nagyvárost, kiélvezem az előnyeit, utálom a hátrányait, de soha meg nem szerettem. Igazából csak az anyagi biztonság az egyetlen (de komoly) aggodalmam a hazaköltözés miatt. És hogy a gyerekek jól be tudjanak illeszkedni.


Segíthet neked is, ha rövidebb- és hosszabb távú célokat tűzöl ki magad elé: pl. jövő nyárig 2 milliót összekuporgatni. Aztán a következő 1 évben még 3-at. Na még egy évet, na még egy évet. Ha egymagad is vagy, 5 év alatt össze tudod szedni egy ház árát, ha nagyon komolyan veszed a dolgaidat. Aztán majd akkor meglátod, hogy állsz a hazavágyódással. Ha még mindig úgy érzed, akkor tiszta lappal, rendezett anyagiakkal kezdhetsz új életet otthon.

Addig meg marad az a pár hét évente, amit szabadságként eltölthetsz otthon. 13 éve sehol máshol nem voltunk mi sem.

2015. okt. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gomzoli ***** válasza:
100%
Ja és pont ma este indulunk haza, 10 nap szabink van :-), idén utoljára :-(.
2015. okt. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gomzoli ***** válasza:
100%
Nekem legfőképpen az adott erőt és kitartást, hogy a 8-ik itt töltött év során (2009-ben) eldöntöttük már, hogy haza fogunk majd költözni, és a meglévő viszonylag kevés tőkénkhez idekint vettünk fel banki hitelt, azért, hogy otthon házat vegyünk. Az elmúlt 6 év során ezt le is törlesztettük, és mellette itt lakbért fizetünk, és még annyit spórolni is tudtunk mindemellett, hogy a házat otthon renováltuk, korszerűsítettük, szépítettük. Készen és 100%-ig kifizetve várja, hogy beköltözzünk. Ez adott célt az elmúlt éveknek, adott lehetőséget a tervezgetésre. Célok nélkül már befordultam volna.
2015. okt. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"ki a tisza vizét issza, vágyik annak szíve vissza"


nincs mit tenni, ez van, a víz az oka.


ja nem, a tisza


ja nem, a szíved!

2015. okt. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!