Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyiből lehet megélni...

Mennyiből lehet megélni Angliában?

Figyelt kérdés

Egy London melletti kisvárosba lehet felveszik a férjemet Ez ugye azt jelenti, csak ő fog eleinte dolgozni.

Mi az a fizetés, amiből kényelmesen el lehet tenni, vagy akár lehet félretenni/hazaküldeni is?


Én sajnos nem beszélem még a nyelvet, szóval hosszútávú lenne az egykeresős háztartás...plusz gyereket is szeretnénk...


Mennyi megy el egy hónapban, mi mennyibe kerül?


Szeretnénk tisztában lenni a dolgokkal, hogy ha ajánlanak egy fizetést, azt be tudjuk lőni.

Amúgy fogtechnikus, ha tudja valaki, hogy hogy keresnek kinn a technikusok, annak is örülnék :)


2013. dec. 17. 21:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

fogtechnikusként jól fog keresni. Azt hogy mennyiből lehet megélni, és mennyit tud hazaküldeni az csakis a férjedtől függ.

Érdemes neki szobát bérelni, mert olcsóbb mint a lakás. Heti 80 fontért már talál szobát. De ha igényes a férjed akkor van heti 150 fontért is szoba. Kajában is az számít hogy mennyire ínyenc, válogatós vagy mindenevő a férjed.

Mi például 3-an élünk kint (3 felnőtt) és havi szinten 250 fontot költök kajára. Igaz , én minden nap főzök, és mi igyekszünk egészségesebb kajákat venni..

Tegyük fel a férjed keres mint fogtechnikus havi 1500 fontot, abból legyen a szoba bérlés 400 font, költsön kajára egymaga havi 200 fontot. Így is marad 900 fontja.. De mondjuk egy kicsit él a hobbijának, vagy pihenésképpen néha elmegy kollégákkal pub-ba legyen havi 100 font...Marad 800 font.. Szóval jól fog boldogulni..

2013. dec. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
mindketten megyünk, és lakást bérelnénk, ez kimaradt!
2013. dec. 17. 21:48
 3/19 A kérdező kommentje:
az 1500fontot azt kb. sejted, vagy csak hasracsapás volt? :)
2013. dec. 17. 21:49
 4/19 anonim ***** válasza:

Kezdésnek nem fogtok tudni lakást bérelni, mert a lakásbárlás egyik alapfeltétele a minimum 6 hónap munkaviszony.

1 esetben tudtok lakást bérelni egyből ha előre kifizettek 6 hónap depositot (ez a biztosíték), de még így is kelleni fog valaki aki garanciát biztosít számotokra. Vagyis olyan embert kell keresni aki garanciát vállal azért hogy ti azok vagytok akiknek mondjátok magatokat.


1500 fontos bért nem a hasamra ütöttem, hanem volt hirdetés fogtechnikusi állásra 2-3 hónapja és ennyi pénzt ajánlottak..Ez egy kezdő fizetés. Lehet kevesebbet ajánlanak, lehet többet. A magánrendelőtől függ..

Viszont ha te is kijössz egyből (bár a kérdésből úgy tűnt te egy darabig nem jönnél ki) akkor neked is dolgoznod kell, mert 2 ember 1500 fontos bérből, ha lakást bérel csak fizetéstől fizetésig él meg.Nyelvtudás nélkül viszont sok jóra ne számíts, még takarítói állásra sem. Már rég elmúltak azok az idők amikor nem kellett nyelvtudás irodai takarításhoz.(sajnos elég nagy a munkanélküliség itt kint is, és sokan keresnek állást jó nyelvtudással is)

2013. dec. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
javítok: lakásbérlés..
2013. dec. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

igen, tudom, hogy úgy nem lehet... a labor biztosan vállalna garanciát, mert "ismerős ismerőse".

Amúgy nem tudom, kinn hogy megy, itthon a laborok általában minimálbérre vagy max 120-140re jelentik be az alkalmazottakat, többit zsebbe kapják. Sajnos nem tudom, hogy kinn is így van-e vagy az 1500 a fix.Meg itthon ugye teljesítménybér, keresett már 110et de 300at is... :(


Szerinted mi lenne az az összeg, ami lakásbérléssel kettőnknek kényelmesen elég lenne?


(köszönöm, hogy válaszolgatsz :) )

2013. dec. 17. 22:31
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom otthon hogy zajlik, de itt kint munkahely válogatja ki mennyit keres.

Ha ismerőshöz megy ki a férjed dolgozni, nyilván ő többet tudna mondani a fizetésről. Az 1500 fontos fizetést ne vedd készpénznek. Lehet kap ennyit lehet hogy jóval kevesebbet kap, de az is lehet hogy jól megfizetik. Ez a cégtől függ ahová menni akar dolgozni.

Hogy mennyi lenne az ideális kettőtöknek ha lakást béreltek. Függ az igényeitektől.. Tudni kell hogy London és közeli környéke a legdrágább Anglián belül. Ha a szállást nézem. Na és itt jön az igény. Ha lakást akartok akkor mekkorát, hova? Melyik zóna stb. 1 szobás lakás (ami elég kicsi itt kint) már tudtok bérelni havi 500-600 fontért. De ez csak a lakás bérleti díja. Erre még rájön a havi council tax ami általában 100 fonttól indul (lakástól függő) + rájön a rezsi is.. Ha mindent egybe vennék és 600 fontos bérleti díjjal számolnék akkor a lakás teljes költsége kábé 800-900 font havonta. (és ebben már benne van a tévé, internet díj is) De ez kis lakás.. Nagyobb lakásnál akár lehet a teljes kiadás 1000-1200 font is..

Ugye még ott van a tömegközlekedés ami szintén nem olcsó..(hogy mennyi nem tudom, mert én vidéki városban élek, így mindenhová gyalog megyek)

Ugye ott van az egyéb kiadás..Kaja költség kettőtöknek értelemszerűen többe fog kerülni mint 1 embernek..Gondolom ti is egészséges ételeket vennétek inkább, így nyugodtan számolhatsz havi 200 fontot.. A lakásbérlés + kaja már ott van havi 1100 font. Tedd még hozzá a havi mobilszámlát, és a tömegközlekedési díjat is. Ha 1500 fontot keresne a férjed, akkor elmondhatod, hogy van a fejed felett fedél, nem éhezel, de félretenni nem nagyon fogtok tudni..

Ahhoz, hogy haszon is legyen, mindkettőtöknek kell dolgozni..

Még valamit. Ha hosszabb távra terveztek, és ahogy írtad gyereket is akartok, akkor nem árt tudni hogy itt kint csak 1 évig jár a gyed, utána megy a gyerek bölcsibe. Ami szintén nagyon drága..(itt kint az angol anyukák úgy oldják meg, hogy részmunkaidőben dolgoznak, felváltva az apukával, vagy vannak nagyszülők)

Érdemes a férjednek előre tájékozódni az ismerősétől hogy mennyi fizetésre számíthat.

2013. dec. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Még valamit. Angliában nem igazán dolgoznak zsebbe a munkavállalók. Sokkal többet bukik a cég ha kiderül..
2013. dec. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Felénk £700 kb egy 1 szobás lakás. (London alatt)

Plusz kaja kb £200

Council tax £100 körül

Rezsi: gáz £40 fűtéssel , villany + víz meg kb £80 körül ha jól emlékszem nekünk annyi volt.

Telefon feltöltés pl £10 / hó / fő

Esetleg busz ha messze kap állást itt £53.


Ez kb £1200. És akkor még nem vettél lábast, poharat, villát stb

2013. dec. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok + szennyvíz díj kb £12
2013. dec. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!