Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szüleim megmondták, hogyha 18...

Szüleim megmondták, hogyha 18 leszek költözzek el, hova tudnék?

Figyelt kérdés
Nyílván vannak a barátok, de nem használhatom ki őket sokáig. Van-e ilyen kollégium, ifjúsági szálló, hostel, hogy lehet bejutni, mennyibe kerül? Még csak 11-es vagyok, csak jövőre végzezném el e gimit, de ha nincs nemfizetős lehetőség akkor dolgoznom kell, milyen hitelre lenne lehetőségem?

2015. okt. 18. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Az iskola (középiskola) befejezéséig a szülö kötelesek eltartani.
2015. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 LLP válasza:
65%
Szólj az osztályfőnöködnek. Neki hivatalból ilyen esetben van joga elintézni,ha családi okból indokoltnak tartja a kollégiumi elhelyezésed. Pláne ha nem vagy egy túl rossz tanuló. Persze nem tudom a családi háttér szerinti okot, ezt valószínűleg ő is fogja nézni. Tudomásom szerint viszont van olyan törvény hogy ha állandó bejelentett lakásod ott van, akkor amíg tanulsz, nem rakhatnak ki hiába múlsz el 18 éves. Maximum az ellátásodhoz kérhetik a hozzájárulásodat. Például idegennyelvet, vagy más, számodra kedvező tantárgyat taníthatsz kisebb gyerekeknek. Van erre igény mert nagyon drágák a különóra tanáridíjak. Remélem tudtam segíteni. Még valami: különóra oktatás ügyében lehet még segít is az oszt.főnököd "tanítványt" szerezni neked.
2015. okt. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket nem szokták komolyan gondolni. Ha vége az iskolának és még mindig piszkálnak, akkor gondolkodj rajta. Vagy tanulj tovább.
2015. okt. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nagyon szeretnék tovább tanulni, azzal nem is lenne gond, diákhitel és egyetemi kolesz... csak azt nem tudom, hogy érettségiig mit csinálnék, eléggé komolyan gondolják :(((
2015. okt. 18. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Érettségizni 18 évesen szoktak.
2015. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 21:23-as:

Elöször is a 18 évesen szoktak éretttségizni nem igaz, a legtöbben azért jópár hónappal elöbb töltik be a 18-at, mint ahogy az érettségi van.


Ezen kivül igen gyakran elöfordul, hogy valaki évvesztes, és akkor mindjárt egy évvel idösebb, mint 18 éves, söt lehetséges olyan is, hogy valaki halaszt egy évet betegség vagy egyéb ok miatt.

2015. okt. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Mi az oka annak, hogy ilyen rossz a viszony közted és a szüleid között? A szüleid összeférhetetlen alkoholisták, vagy te vagy sokkal nagyobb szájú a kelleténél?
2015. okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon vallásosak, én meg meleg :(
2015. nov. 10. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!