Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kombinált szabadon álló...

Kombinált szabadon álló gáztűzhelyt szeretnék venni aminek villanysütője van. Mennyit fogyaszt annak a sütője kw-ban mérve? Mik a tapasztalatok havi szinten?

Figyelt kérdés
2014. máj. 7. 19:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy gázsütőm van és alulról égeti a a sütit felül meg nyers marad, ezért gondolkodom villanysütőben. Ám nem tudom ez havi szinten mennyi plusszt jelentene áramban. És tényleg szépen süt? Véleményeket várnék. Indesit kombi tűzhely milyen?
2014. máj. 7. 19:44
 2/6 anonim ***** válasza:

A villanysütő tényleg jobb megoldás a sütés szempontjából.

A fogyasztása teljesen a használatától függ.

Pl.: ha van egy 2kW-os (2000W) sütőd, használod naponta 1 órát, a fűtési ideje legyen 70% (tehát 100 perc sütőhasználatnál 70 percig megy a fűtőszál) akkor:

30 nap X 1 óra X 2kW X 0,7 kihasználtság X 45 Ft/kWh = 1890 Ft.

Így tudod megközelítően kiszámolni.

2014. máj. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

És amúgy az Indesit sütőben jó? Mert régen a mosogépeik nem voltak olyan jók.

2014. máj. 8. 09:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Indesit sütőnk van, kombi. De amúgy a mosógép és a hűtő is az, szeretem ezt a márkát.

Én nem éreztem meg a változást, kb ugyanannyit fizettem, mint korábban. Az elektromos főzőlap és a gázrózsa között már igencsak érezhető az árbeli különbség!

2014. máj. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fogyasztásban egyetértek a 07.42-s válaszolóval...havi 1500~2000 ft intenzív használat mellett.

Két~három hónap alatt megismered,megszereted az elektromos sütőt,utána kicsit "lenézed" majd a gázost-joggal.

Nekünk egy középkategóriás Elektrolux kombink van. Kategóriában a legnagyobb sütője van...valamint digit programórás.

2014. máj. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. Most már biztos hogy olyan tűzhelyet szeretnék ami felül gáz, alul pedig villany. Mondjuk én például erre gondoltam, még árban is elég jó. Ti mit szóltok ehhez? [link]
2014. máj. 9. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!