Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A rendszeres zenélés éneklés...

A rendszeres zenélés éneklés csendháborításnak minősül?

Figyelt kérdés

Társasházban lakom a szomszédban zenész lakik, aki otthon szokott gyakorolni elektromos orgonán , elektromos gitáron és énekel is, teljes hangerővel. Mit tennétek ebben az esetben, ha nem akarnátok konfliktust?

Már 1 éve folyik, de most már hétvégeken is gyakorol. Van mikor teljes nap.


2008. szept. 11. 11:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
80%

Szia!

Én első körben azt ajánlom, hogy menj át szólni neki és prbáljátok megbeszélni, hogy ez nem az a dolog amit társasházban művelhet. Mond meg neki, hogy vagy bérel valahol egy termet magának ahol gyakorol vagy hangszigeteli a lakásuk szobáját. Ha egyikbe sem megy bele akkor nyugodtan keresd fel az önkormányzatot ahol feljelentést tehetsz ellene. (már nincs időhöz kötve a csendháborítás! Megszűnt a 22.00-6.00-ig tartó idősáv)

Szóval én ennyit tudok ajánlani.

Nekem is hasonló gondom van csak nekem annyi a klönbség, hogy csak a tüc-tüc zene szól jó hangosan, este pedig a tv szól olyan hangosan, hogy én is hallom. Olyan mintha a szomszédban egy 80 éves öregember lakna aki min. 80%-ban halláskárosodott!! Pedig csak egy 17 éves hülye gyerekről van szó. Már én is nagyon unom az egész helyzetet, hogy nincs nyugton tőle sosem!!

2008. szept. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

A polgár kötelessége, hogy viselkedéséve, életmódjával ne zavarja meg mások -a szomszédai- nyugalmát. Az a bizonyos "csendrendelet" egész napra érvényes, 22 órától pedig fokozottabban betartandó. Ez a békés egymás mellett élés követelménye.

Birtokháborítást követ el az is, aki úgy hallgat zenét, hogy az áthallatszik olyan lakásba, amely más ember tulajdonát képezi, vagyis szabálysértési eljárás indítható ellene!


Próbálj meg vele beszélni, hogy jó lenne, ha keresne magának egy helyet, ahol senkit sem zavar. Ha ez nem jön be, akkor jelentsd fel, bár az nem egy békés megoldás.

2008. szept. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem a csendháborítás IDŐKORLÁTJA szűnt meg. Hanem a csendháborítás INTÉZMÉNYE. Már olyan nincs, hogy csendháborítás meg csendrendelet.

Ha a háznak van házirendje, akkor abban le van írva, hogy zajjal járó tevékenységet hogyan lehet végezni. Ez általában 8-18 óra közötti időszakra, szombaton 9-14 óra közötti időszakra van korlátozva, vasárnap pedig nem szabad. [De ez házirendenként eltérhet, tehát először a közös képviselőt kell megkérdezned.]


Ha a lakótársad a házirendet betartja, akkor neked nagyon tennivalód nincs. Birtokodban zavarnak - esetleg birtokháborítást lehet kérni, de a lakótárs a házirendre jogosan fog hivatkozni. Ha a házirendet betartva végzi tevékenységét, akkor téged zavar a "művelet", miért ő keressen termet magának... [Ezzel érvelhet, és valószínűleg fog is.]

Ha viszont a házirend NEM teszi lehetővé azt, hogy ilyet tegyen, akkor meg kell kérni a házirend betartására.


Az, hogy nekünk NEM TETSZIK valami, az nem azt jelenti, hogy az abszolút szabályellenes. Tény, hogy vannak a kulturált együttélésnek szabályai. De ezeket a szabályokat magunk alakítjuk, változtatjuk és tartjuk be. Kössetek kompromisszumot: hétfő-szerda-péntek gyakorol, kedd-csütörtök és hétvége nem gyakorol.

Pontosabban: használjon fülhallgatót, az éneket pedig gyakorolja a meghatározott napokon...

2008. szept. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerűen (hagyományos tojástartókkal)lehet hangszigetelni egy szobát, csak fel kell ragaszthatni a falra. Egy ismerősöm, akinek stúdiója van otthon, egy panelban, így oldotta meg, és azóta a szomszédok sem panaszkodnak. Esetleg ajánld fel neki, hogy segítesz a kivitelezésben :)
2008. szept. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, utána fogok járni.
2008. szept. 15. 09:42
 6/11 anonim válasza:

Szia!

Szerintem meg van csendháborítás de lehet, hogy mégis én tudom rosszul. Nálunk az önkormányzatnál ez szerepel:

"Közrend elleni szabálysértések (pl.: veszélyeztetés kutyával, csendháborítás, köztisztasági szabálysértés, hirdetményekkel kapcsolatos szabálysértés)" Szabálysértési kategórián belül.

Először szólj neki, hogy fejezze be a hangoskodást ha nem ért a szép szóból akkor kopogj be a szomszédokhoz és kérdezd meg tőlük, hogy őket is zavarja-e és ha feljelentést tennél az ügyben akkor ők is igazolják-e, hogy tényleg hangos szokott lenni a szomszéd. (Így nagyobb esélyed van a sikerre) Ebben az esetben ha bebizonyul, hogy szabálysértést követett el pénzbüntetést fog kapni. Ha akkor sem fejezi be akkor mindig fel kell jelenteni és akkor talán rájön, hogy kevesebből is tudna egy termet bérelni. A feljelentést az önkormányzatnál teheted meg. De hátha értelmes és nem kell eddig elmenned ezügyben. Egyébként az első válaszoló voltam.

Nálam már nagyon érik a feljelentés a szomszéd miatt. Én már beszéltem a szomszédokkal ők is panaszkodtak rá pedig én a negyediken lakom, akivel beszéltem ő a másodikon. Akkor el tudjátok képzelni mit élek át szinte majdnem minden pénteken, szombaton amikor pihenni szeretnék az egész hetes munka után de az az idióta zomszéd nem hagyja?

2008. szept. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak a hangszigetelés témakörében: a tojástartó olyan, mint egy marék levegő. Bizonyos egyszemélyes zenei kisegyházak hirdetik a jóságát, de a fizika már túlhaladta ezt. Hangszigeteléshez akkora tömeg kell, amit nem rezget meg a tompítandó hangforrás. Erős mély tartomány esetén ez igen szép mennyiségű beton. Lehetne szoba a szobában, esetleg vákuummal és zsilipajtóval... Ha nem hangos a mély tartományban a szomszéd, akkor egy hívogatóan kipárnázott szoba is sokat javíthat a helyzeten, de a panel továbbra is satnya alap a normális szigeteléshez.
2008. okt. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha az elözök nem vállnak be akkor irass alá egy ívet a többi szomszéddal, hogyha őket is zavarja és azzal menj be az ügyintézőibe
2008. dec. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mikor zenél, énekel.

Este 10 -től abba kell hagynia

2009. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocsi a rövid válaszért (sztem le is fox pontozni) de a legegyszerűbb ha veszel neki fülhalgatót egy csatlakozóval és bemeséled neki (tényleg így van) ha így zenél akkor sokkal jobban hallja magát és több hibát észre vesz. (előfordul h én is így gyakorlok)

vagy

mond neki azt h nagyon hamisan játszik és először járjon tanárhoz, utánna próbálja meg a kezébe venni a hangszarét!

2009. szept. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!