Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az normális, hogy a fatüzelésű...

Az normális, hogy a fatüzelésű kályhából füst jön, mikor teszel rá fát? Nem veszélyes?

Figyelt kérdés

Ősszel kályhával kezdtünk fűteni, amihez egy magas normális kémény tartozik (kéményseprő látta) ... ám amikor teszel rá fát, egyszerűen kiömlik a füst, és az egész felső szinten füstszag lesz.


Asztmás/allergiás vagyok, és ilyenkor mindig kapar a torkom, csípi a szememet a füst és berekedek időlegesen. Ez még nem is zavarna, bár anyámék képtelenek felfogni, hogy nekem kellemetlen a füst.

Viszont hosszú távon milyen hatásai lehetnek? Nem kaphatünk tüdőbetegséget vagy egyéb problémát a lakásban lévő füsttől? CO érzékelő van, és sohasem jelez, tehát az nem fenyeget...


Egyébként meg arra vagyok vagyok kíváncsi, hogy más fatüzelésű kályhából is jön ki füst megpakoláskor az ajtón? Lehet csak szar a kályha/kémény...



2015. okt. 23. 16:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

szellőzéssel lehet, hogy gond lesz. mivel az égés miatt a meleg levegő kifele megy a kéményen, ahhoz, hogy ezt pótold, valahol be is kell engedni; máskülönben nincs huzat.

a legközelebbi nyílászáróra én tennék egy légbeeresztőt, akárcsak a gázberendezéseknél, mert csak így lesz levegő utánpótlás, így lesz huzat.

2015. okt. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
normális, nekünk mindig füstöl
2015. okt. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

"Nem kaphatünk tüdőbetegséget "


de, kaphattok. Szerinted az előző századokban, amikor szénnel, fával fűtöttek és vágni lehetett a füstöt minden lakásban miért volt a "legnépszerűbb" betegség a tüdőbaj? Mindenki azt hiszi ezek a régimódi fűtési módok milyen tutik és romantikusak. Lóf.szt, rohadt veszélyesek és semmi keresnivelójuk egy modern lakásban.

2018. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!