Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Polifarbe festékkel lett...

Polifarbe festékkel lett lefestve a nagyszoba fal, hogyan lehet tisztítani?

Figyelt kérdés
Elviekben mosható a festék, de mivel jön le?

2015. nov. 7. 12:36
 1/5 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem, hogy toll vagy ceruza nyom van rajta
2015. nov. 7. 12:37
 2/5 anonim ***** válasza:
ceruzát radírral a tollat meg kicsit megcsiszolod és újra lekened azt a kicsi részt. Jah és még annyit hozzá tennék,hogy a piros és kék ceruza is szívás mert az is kb radír radír kicsi festék oda ken. Ha koszos a fal fogsz egy vizes vagy mosószeres rongyot és letörlöd vele a falat, a nem mosható festéknél a festékkel együtt törlöd le a koszt...a moshatónál meg csak a kosz jön le a festék nem.
2015. nov. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
A falfestékek száradás után vízzel már nem oldódnak, lúgos (mosószeres) közegben igen. Ha úgy próbálod jól csavard ki a rongyot mert ha átitatódik a festék feloldja a mosószer. Előbb tényleg nézd meg radírral, ha kevés finoman a felszínét kapard le. Egy éles tárgy megteszi, sniccer oldala, penge bármi, de csak hántold le. Ha nincs beleivódva akkor le is jött és ha sima valamivel kapartad a felület sem lesz olyan smirglizett. Még a sima vizesrongyot is megnézheted, ha lejön okés.
2015. nov. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hát azért ez a mosható dolog nem igaz.

én a nappalira Dulux-ot vettem, na az mosható.

levakarni is alig lehet körömmel.

az egyik szobára pedig Polifarbe Platinum festéket vettem, lettek volna dekorációs részek ahol maszkoló szalaggal leragasztottam a festett (1 hetes) falat, és kb 15 percig volt fent a ragasztó szalag, de szépen le is szedte a festéket.

a Duluxnál ilyen sehol nem fordult elő soha.

aztán a Polifarbe-t kicsit megkapartam körömmel, és azonnal jött is le.

ennyit a híres moshatóságáról, nem hiába drágább a Dulux...

egyébként frissen glettelt volt a fal, alapozva impregnálóval, plusz egy réteg fehér Polifarbe diszperzit, hogy ne a színes festéket igya be a fal.

2015. nov. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kata985 válasza:
Mi az egész házat ezzel festettük ki,mert gondoltuk mi,hogy tényleg lemoshato.3 gyerkőc mellett keletkeztek elég hamar kéznyomok,de az istenért nem tudom leszedni..😕😒
2018. júl. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!