Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Dohos szőnyeget lehet tisztítani?

Dohos szőnyeget lehet tisztítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A nyáron össze volt tekerve az egyik szőnyeg (tisztán tekertem fel - száraz helyen is volt) most amikor kitekertem 2 héttel ezelőtt, hogy kitisztítom újra és leterítem akkor ilyen dohos-büdös szagot éreztem rajta. Kitettem szellőzni pár napra, majd átmostam szőnyegtisztítóval, rendesen meg is száradt de a büdös szagot még mindig érzem rajta. A lakásban egyébként nincs büdös, száraz is, kosz sincs. Nem értem miért lett ilyen büdös, lazán volt feltekerve. Nem érte semmilyen káros hatás sem.

Mivel tudom eltüntetni a szagát?



2015. szept. 26. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
talán az esetes vízzel történő átmosás és megszárítás jót tenne neki. az ecet az semlegíti a szagokat.
2015. szept. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyilván amikor feltekerted nem volt csontszáraz. Általában a vastagságtól függ hogy a felülete száraz már de belül még vizes és összetekerve ugye a nedves rész beáll és bebüdösödik. Én is jártam így száraz helyen tartottuk a szőnyeget de mégis büdös volt. Nekem a szomszédom aki takarító egy cégnél ő javasolta hogy ecetes vízzel mossam át jó alaposan és terítsem ki lehetőleg úgy hogy az alja ne érje a földet vagy a felületet tehát alulról is tudjon szellőzni. Szépen megszáradt nem volt szaga sem, de mondta hogy ne tekerjem össze hanem terítsem ki rögtön oda ahova enni szeretném és szépen kipárolog belőle a maradék víz is. Mondta hogy néha emeljem fel a padlóról picit rázzam meg hogy a beállt levegő kimenjen alóla és ennyi.
2015. szept. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Áttörlöd ecetes szivaccsal, vagy befújod Airwick aqua mist-el, a rózsaszín vált be nálam a legjobban (magnolia-cherry) a függönyöket is szoktam felfrissíteni vele. Egyébre pl kanapé, szőnyeg nagyon szuper az ecetes áttörlés, szépen felfrissíti a színeket is, szagokat is eltüntet.
2015. szept. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Elég vastag a szőnyeg, megpróbálom az ecetes átsúrolást. Remélem segít rajta, mert még így tisztítás után is nagyon büdös, pedig négyszer átsúroltam, rendesen, gyökérkefével is, well done szőnyegtisztítót használtam.
2015. szept. 26. 15:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Befújtam ecettel a kis büdöst, felállítottan, nekitámasztottam egy asztalnak, később adok neki még egy adag befújást, aztán remélem holnap délutánig eltűnik a szaga :D
2015. szept. 27. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!