Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A saját házunkban a fiatalok...

Dingodaj kérdése:

A saját házunkban a fiatalok este buliznának. A szomszéd már előre megmondta hogy fel fog jelenteni. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
2015. nov. 13. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Este 10-ig semmi gond.

Esetleg átlehetne menni, hogy ma kivételesen nézze el.

Ha mégis "bunkózik", akkor picit csendesebb lesz a buli, reggelre meg minimum egy kula bácsit nyomnék az ajtója elé. :)

2015. nov. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Átmennék, vinnék valami házi sütit és kedvesen tájékoztatnám őket, hogy este buli lesz, igyekeztek csendben lenni, de ne haragudjanak, illetve türelmüket a ma éjszakára.

Ha erre jön válaszként a bunkózás, akkor egyszerűen csak figyelnék, hogy megfeleljek a szabályoknak "csendháborítás", ennyi. Mást nem lehet tenni. Feljelenteni nem tud, de bejelentést tehet és ha kimennek a rendőrök joggal csendesítik el a bulit.

2015. nov. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az együttélésnek vannak szabályai, amik többnyire írásba is vannak foglalva, ha társasházról van szó.

Ha kertes, akkor pedig a jogszabály rátok is vonatkozik.


Nem bunkón szólnék be, hanem normális hangnemben, de bevallom, én sem díjaznám.

Azt rosszul tudja az előző válaszoló, hogy este 10-ig lehet.

Régen így volt, de már jópár éve az van, hogy a csendháborítás az délelőtt 11-kor és délután 3-kor is csendháborítás.

Nyilván vannak ésszerű dolgok, pl. fűnyírás, flexelés, favágás, ezeket valóban csak nappal lehet, de a bulizás nem tartozik ide.

Azt úgy kell csinálni, hogy mást ne zavarjon.

Nem tudom, milyen a szomszédod, én igyekszem jóban lenni az enyémekkel, de elmondom, miért nem örülnék, ha az én szomszédomban lenne a buli:

ne gondoljuk már, hogy mindenki hétfőtől péntekig dolgozik csak, és pont irodai munkarendben!

vannak, akik hétvégén is dolgoznak, vagy délutánosok, éjszakások, sőt 12-14 óráznak ma is meg holnap is, és szeretnének aludni.

persze a fiataloknak a péntek este egyenlő a bulizással, nincs is ezzel baj. de ha ez egyet jelent a bömbölő zenével, visítozással, több órán át tartó hangoskodással, akkor tessék elmenni egy szórakozóhelyre, aminek van erre engedélye, esetleg hangszigetelése is.

ha te vagy a férjed szombat reggel is dolgozna, és hajnali 3-4-kor kéne kelnie, hogy beérjen a munkahelyére, ahol majd 12 órán keresztül kell éberen dolgoznia, hogy a gép le ne vágja a kezét ... akkor te is máshogy állnál az otthoni bulizáshoz.

legyél már tekintettel másokra, nem csak ti éltek abban az utcában. gondolom a szomszéd sem hétköznap éjszakánként hívja ki a brigádot a lakásfelújításhoz, amikor te épp aludnál.

2015. nov. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

kettes: miért ne tudna feljelenteni?

első esetben valóban csak szólnak, de legközelebb már pénzbírság, és szerintem simán lehet rosszabb is.

nehogy már az legyen a gonosz meg a szemét, aki éjszaka aludni akar.

2015. nov. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 SamMarvel2000 válasza:
16%
Hát menjetek oda bézbózütőkkel meg ilyenekkel.
2015. nov. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Már régóta nincs ez az este 10órás cucc.


Buliztok. Ha kihívja a rendőrt akkor ők max figyelmeztetnek (először)

2015. nov. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat.

Kertes hàz.

Csendesebben, mèrsèkelten ment a buli.

Egyèbkènt mèg csak a hűtőbe hoztàk az innivalòt, mèg dèl körül, de a bunkò szomszèd, aki 15 ève jött ide lakni, ès egyszer sem tudott köszönni, màr szòlt nekik, alighogy megàlltak a kocsival, kiszàlltak: fel lesztek jelentve..

De a mi tèglafalunknak kb. derèkig èrő èpítèsi törmelèkhalmazt rakott vègig a falon-mi ne szòljunk?

2015. nov. 15. 01:31
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

na várj, ez így nem valami életszerű.

pakoltok be a kocsiból délben, és odaszól, hogy fel lesztek jelentve? ezt én nem tudom elhinni.

ez annyit jelent, hogy ő azért akar feljelenteni, mert a szomszéd bevásárol és bepakol a saját házába? még ha veszel 3 karton sört, mert akciós, az sem késztetne senkit ilyesmire, mert eltárolhatod azt a sört a garázsban hónapokig is.

csak mondtatok neki valamit, ami ezt váltotta ki belőle.

persze vannak ilyen emberek, akiknek semmi se jó, de csak volt vmi előzmény, pl kiabáltak a fiatalok, hogy mekkora nagy buli lesz az éjjel...

a törmelék nem értem, hogy jön ide, vagy mi miatt akarsz szólni, ha egyszer az ő telkén van. ha nem szagos, nem zajos, nem folyik át hozzátok, a kerítés állapotát nem veszélyeztetni, akkor mi a baj? csak annyi, hogy csúnya? mert azért nem szólhatsz, akkor bárki feljelenthetne bárkit, mert a háza vagy a kertje nem szép látvány.

2015. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk az a szomszéd baja, hogy ugat a kutya. Persze,hogy ugat, amikor a mellékutcában föl-le rohangálnak a meredeken a munkagépek, teherautók, igen nagy zajjal. Mivel keskeny, kitérő nincs, dudálás is van rendesen. Csatornát építenek, De nemcsak a mi kutyánk ugat, hanem az összes, mégis a mienket dobálja. Nem tudom bekötni a kutya száját!
2015. nov. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

ez már sokkal árnyaltabb, ő feljelenthet téged a zaj miatt, és igaza lesz.

a bizonyítás egyszerű, bármikor bárki odamegy, a kutyád ugatni fog. nem tudom, mi a jó megoldás erre, mert az enyémek is ugatnak. biztos mást is zavar, de az a baj, hogy néha már engem is, mert hiába szólok rájuk, semmit nem ér. a másik, hogy te is feljelentheted őt, hogy bántja az állatokat, de ezt neked kell bizonyítani, pl. videofelvétellel. de még így sem biztos a sikered, emrt ha nem okoz semmi kárt, akkor nem történik semmi, max fizet egy pár ezres büntetést az önkormányzatnak. Nem neked! de biztos lehetsz benne, hogy legközelebb rafinált módon már mérgezni fog, nem dobálni. Idióták az emberek. Emiatt mennék be sokszor az erdő közepére, ahol nincs szomszédság.

2015. nov. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!