Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zalaegerszegről vélemények?

Zalaegerszegről vélemények?

Figyelt kérdés

Érdekelne egy esetleges költözés miatt, hogy aki ott lakik, mi a véleménye? Főleg fiatal felnőttek ( 20-35) véleménye érdekel, de persze bárki írhat!

Közlekedés, szórakozás, munkalehetőségek, ismerkedés, maga a város arculata, az ott lakók, stb..

Azt hallottam, hogy az országban az itteni kórházban a legnagyobb az orvoshiány.



2015. nov. 17. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
és jó sok a...hogy is mondjam...nem az idén barnult.
2015. nov. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi most költözünk el innen. Közlekedés nem rossz, van vonat, busz, bár minden szomszédos megyeszékhely viszonylag messze van, de ezt térképen is látod. A helyi közlekedés már annyira nem fényes szerintem, legalábbis nekem logikátlan benne sok minden és szerintem ritkák a járatok, de lehet, hogy ahol korábban laktam, ott el voltunk kényeztetve ilyen téren. Szórakozás? Van pár klub, diszkó, beülős hely, de hanyatt nem vágja magát az ember tőlük, legalábbis én. Minden évben van két nagyobb fesztivál, az Egerszeg fesztivál tavasszal és a szüreti ősszel, meg pár kisebb, de sokan nem elégedettek vele. Munkalehetőség nincs valami sok, a flextronicstol nagyon függ a város, az meg hol ennyi, hol annyi embert foglalkoztat, erre nem lehet alapozni. A kórházzal én elégedett vagyok. Gyerek révén a gyerekosztályhoz volt szerencsém, nagyon modern és az orvosok is nagyon felkészültek voltak, pl nemrég volt egy cikk egy kisfiúról, akiről Pesten lemondtak, de egy itteni doktornő valami új, külföldön már működő eljárást alkalmazott, és meggyógyult. Nagybátyám kardiológián volt, le a kalappal előttük, nagyon profi a csapat, nem hiába szívcentrum. Férjem urológián, sebeszeten járt, ott is pozitív tapasztalatai voltak. Én itt szültem, azzal is elégedett voltam, illetve volt két nőgyógyászati műtétem, és én úgy jöttem haza, hogy nem akartam elhinni, hogy Magyarországi kórházban voltam, annyira kedves, rendes volt mindenki, kezdve a nővérektől, a beteghordó fiun át, a takarítónőig. Az orvosomhoz meg annyira ragaszkodom, hogy költözés után, másik megyéből is hozzá fogok járni. Mondjuk a belgyógyásatról, foleg az elfekvőről jót nem.hallottam. A belváros közlekedése katasztrofális, parkolni.sok.esetben a lehetetlennel határos, persze erre ott van a városvezetés válasza, hogy tessék használni a parkolóházat. A tv torony, aranyoslapi forrás felé lehet jókat kirándulni, de azért egy élet alatt rá lehet unni. Az aquacity mondjuk nagyon jó nyáron, és szerintem a termálfürdő is hangulatos, és ahhoz képest nem.is drága.

Összefoglalva nem fogom megsiratni a várost költözéskor, pedig itt voltam főiskolás, itt éltem az első pár évemet is házasságban, sok szép emlék fűz ide, de maga a város nem nagy szám.

2015. nov. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, a második részletes beszámolóért pedig különösképpen hálás köszönet!!! :)

Hol laktál, ahol jobb volt a tömegközlekedés? CSak egy ismerősöm van Zalaegerszegen, ő lakott Szombathelyen is, és bár sokat nem buszozott, de azt mondja nem érti, hogyan lehet, hogy azokat az ősrégi buszokat még használják ott. Szerinte a zegi buszok jobbak, de mondom, sokat nem buszozott. Nekem viszont nincs kocsim, így ez érintene.

szórakozásról hallottam,hogy nem valami fényes..

2015. nov. 17. 23:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jobbak a buszok, de nekem a menetrendjük nem tetszik, ritkán járnak, de elképzelhető, hogy finnyás vagyok. Inkább biciklivel járok be dolgozni, amúgy meg sétálunk, nemrég vettünk autót, de simán megoldottuk az életet éveken át, kicsi babával is autó nélkül, csak nem buszt használtunk, hanem sétáltunk. Ami még számunkra a hihetetlen kategória, hogy nem egy, nem két busz van úgy kialakítva, hogy amelyik ajtón fel lehet szállni babakocsival, tehát nincs lépcső, ott középre beraktak egy hatalmas kapaszkodót, hogy ne lehessen felszállni babakocsival. Vicc, tipikus átgondolatlan megoldás.
2015. nov. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves negyedik. Valóban nem sokat buszozhattál. A zalaegerszegi buszok többségénél a második ajtónál van a mozgássérült rámpa. Oda pedig nem igazán tesznek kapaszkodót. Szerintem valamit nagyon benéztél. Hirtelen egy buszt sem tudok mondani, ahol kapaszkodó lenne az ajtó közepénél, még azoknál a buszoknál sem, ahol van egy-két lépcső. Pedig ismerem a gépeket, mert mérnökként lehúztam egy rövid időt a Volánnál. Te nagyon leragadtál az Ikarus 260-280-as szériánál, azok pedig évek óta nincsenek a városban. A menetrend pedig olyan, amilyent megrendel a város. Az önkormányzat megrendel egy bizonyos kilométer teljesítményt, a Volán pedig ahhoz igazítja a menetrendet. Én itt nőttem fel, igaz egyetemre másik városba jártam, de örülök, hogy vissza tudtam jönni, mivel találtam megfelelő állást. Szerintem a város közlekedése egész jó, csak reggelente vannak kisebb-nagyobb torlódások. A belvárosban is lehet parkolni, aki nem csak a hipermarketek parkolóiban található családi parkolóiba tud beállni, az mindig talál helyet. A szórakozási lehetőségekről nem tudok nyilatkozni, túl a harmincon családos emberként maximum egy-két pub-ot ismerek, ahol a kollégákkal néha-néha bedobunk egy-egy sört. A munkalehetőségekről annyit, hogy a városban több cég is munkaerő hiánnyal küzd. Én a várost nagyon szeretem, sok kis zegzug van, amit helyiként én sem vettem észre. A feleségem nem ide valósi, ő hívta fel a figyelmemet egy csomó mindenre. Szerintem pont megfelelő méretű a város. Se nem túl nagy, se nem túl kicsi.
2015. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

28 éves mérnök vagyok, 3 éves korom óta itt élek, egyetemre Pestre jártam, így Zalaegerszeget főleg a fővárossal tudom összehasonlítani.

De úgy általában is, magyar viszonylatban viszonylag fejlett, gazdag város. Mégiscsak Nyugat-Magyarország, ugyebár.

Azon kevés megyeszékhelyek egyike, melyek nem voltak eladósodva, így mikor az állam átvállalta az önkormányzati adósságokat, nem volt mit. Aztán, hogy mi se járjunk rosszul, bölcs vezéreink valami partnerségi egyezményt kötöttek a kormánnyal, és egy csomó fejlesztést ígérnek, bár hogy ebből mennyi valósul majd meg, még nem lehet tudni...

Az épületállomány, a közterek, az infrastruktúra teljesen kulturáltan néznek ki Egerszegen. Az omladozó, lepukkant főváros ehhez képest 3. világ, de minimum Balkán. A buszállomány fényévekkel veri a BKV ezeréves csotrogányait, bár Pesten az utóbbi években minden pénz a 4-es metróra ment el, nem volt pénz karbantartásra, szóval ami ott van, azt nem nehéz überelni.

Ja és van egy fаszа gimnáziumunk, mely mindig bent van az országos top10-ben.


Persze van az éremnek egy másik oldala is. Igen, Pesthez képest kisváros, így a sokkal fаszább buszok cserében sokkal ritkábban járnak. A távolsági közlekedés meg egészen katasztrófa, a világ végén túl, Isten háta mögött két lépéssel fekszik a város. Minden autósztráda és elsőrendű főút messze elkerüli, a zalai dombok közt kanyargó 76-oson és Mória tárnáin keresztül lehet megközelíteni.

Szórakozási lehetőség nem sok van, a város éjszaka teljesen kihalt. Nem egy tipikus bulihely. Fiatal családoknak gyereket nevelni jó, de minden évben tucatnyi tinédzser unja halálra magát. Nekik a temetőben külön parcella, a fő téren pedig emléktábla van fenntartva.


A gyorséttermeket egy db. McDonald's képviseli. CinemaCity itt is van, de jóval kevesebb filmet vetítenek, mint máshol.


Ami még megjegyzendő, hogy a lakosság jó része nem túl sokadik generációs városlakó, a '60-as években tódultak ide a népek a környező falvakból, és ez egy kicsit a mai napig meglátszik. Olyan bájos tájjellegű nyelvezettel írt műszaki leírásokkal találkozol mérnökként, hogy na!


Ui: Nem hiszem el, a fаszа szó miatt akad fenn a trágárságszűrőn? Hogy a motrok vünné el, aki illet béállít!

2015. nov. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja hogy olyan értelemben trágár, hogy valakinek a nemzőszerve? Tényleg, erre nem gondoltam. Mindegy, egy kis trükkel áthidaltuk a problémát.
2015. nov. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2015. nov. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!