Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mosó és szárítógép vásárlását...

Mosó és szárítógép vásárlását fontolgatom kis lakásom magas páratartalma miatt. Ezzel szeretném elkerülni a penészedést, esetleg a nyílászásóba szerelhető szellőztető is szóba került. Vélemények?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy a csak szárítók közül van amelyik párásít érdekel egy kombi vajon segítene-e mert nem tudok bent teregetni. A villanyszámlát ha jól számolom 1,5kw mosás 4,5kw szárítás 300ft-al em nyomná meg/mosás? A szellőztetőnek viszont nem tudok utána járni, összegszerűségében mennyi meleget engedne ki, és hogy segítene-e?

2015. nov. 17. 10:13
1 2
 1/19 kovpet ***** válasza:
100%

A szellőző biztos segít, nekem van.

A többire nem tudok válaszolni. (Az a kW inkább kWh lesz, szerintem).

2015. nov. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

a gáz miatt nálunk is van szellőző. ilyenkor bent teregetünk, bár magas a páratartalom, de sehol sem csapódik ki és nincs penész sem.

szellőzőn nem sok meleg megy ki, fűtésen nem venni észre. van párafüggő is, ez alacsony páratartalomnál bezár, felette kinyit.

2015. nov. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A szárítógéphez nem tudok hozzászólni, de arra azért számíts, hogy nem csak a száradó ruhákból jön a pára. Minél többen laktok, annál több párát termel az emberi test, a sok virág, minden vízzel kapcsolatos tevékenység (tehát fürdés, konyhában mosogatás, stb). Szóval ezeket is kalkuláld be.
2015. nov. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat. Egyedül élek, heti egyszer mosok. A többi szomszédom már penészedik, ahol új nyílászáró van. A lakás még nincs kívülről szigetelve (panelprogram előtt vagyunk még). A páramentesítők gyűjtenek rendesen, amióta megvettem őket, és az erélyen teregetek nem vizesek belül az ablakok reggelente, de attól tartok télen probléma lehet hiszen kint nem fognak megszáradni a ruhák.
2015. nov. 17. 12:07
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

Télen viszont többet ér a szellőztetés...

A ruhák nem jelentenek nagyon sok párát, a főzés sokkal durvább s persze az ember is. Plusz nem értek a szárítógépekhez, nem tudom, az hova teszi a párát...


A szellőztető nekem speciel nem szimpatikus, nagyon sok milliót költöttünk arra, hogy jól zárjon a ház s a szellőztetésen is látszik, hogy a kinti levegő beengedése nem ér nagyon sokat pára szempontjából (legalábbis nálunk, ahol 70% a páratartalom, magasabbnál látványosabb a dolog), persze a kicsi is jó, fagyban pedig azért hatékonyabb a szellőztetés. S a frissebb levegő is jó.

De mi inkább maradunk a párátlanítógépnél. Később párátlanító klíma és a végén hővisszanyerős szellőztetőrendszer lesz.

Nem tudom, a szellőztetőt le lehet-e csukni, elég durva, ha nagy páratartalom esetén kinyit vagy eleve nyitva van és még párásabb lesz a szellőztetés miatt, ha történetesen esős nyári nap van (a tavalyi év volt ilyen, nyáron nagyon rövideket szellőztettünk, mert anélkül is nagy volt a páratartalom, s a párátlanító csak még nagyobb meleget csinál, kibírhatatlan lett volna).

2015. nov. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szerintem láttam már a hozzászólásodat másik kérdésnél is, nos szerencsére nálam nem ekkora a baj, jó a fekvése sokat süti a nap, inkább az északi szomszédok vannak bajban, ott is az elektromos páramentesítő és a szárítógép volt csak megoldás. Inkább meg szeretném előzni a bajt azért készülök, mint írtam ha nincs bent teregetve és a kis páramentesítő dobozokkal (4db) nem vizesek az ablakok sem reggelente. Nyáron nem volt probléma, és a többieknél is csak ilyenkor jelentkezik.
2015. nov. 17. 15:22
 7/19 kovpet ***** válasza:
# 5: Nem nyáron szokott penészedni a fal :)
2015. nov. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Igen, máskor is szoktam írni. De nálunk nincs nagy baj, amióta kiszáradt a ház, sosincs penész :)


Kovpet, a ház akkor penészedik, amikor megvannak a feltételei, akár nyáron is. A fal nálunk sosem penészedett, jó a szigetelés. A hideg falon lecsapódó víz miatti penészedés más dolog, az téli jelenség s nem kell hozzá nagyon magas páratartalom sem.

2015. nov. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Igen az előző hozzászólásra írtam a nyári esők rész miatt. Akkor még meg sem fordult a fejemben hogy ilyen gondom lesz később, az eső nem okozott semmit.
2015. nov. 17. 15:27
 10/19 A kérdező kommentje:
A hátsó szomszéd is vett 2db páramentesítőt amit non-stop járat, és a mosó-szárítót, de nála a falon folyt a víz. Itt az lehet a gond hogy kívülről nincs szigetelve, mert csak az új nyílászárós lakásokban jelentkezik. Úgy gondolom egy elektromos készüléket állandóan működtetni lenne a legdrágább megoldás, és jelenleg nem is indokolt, remélem ki tudom kerülni, ezért kérdeztem ezeket.
2015. nov. 17. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!