Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szivességi lakáshasználóra...

Szivességi lakáshasználóra vonatkozik a kilakoltatási moratórium?

Figyelt kérdés
kb. 5-6 éve a egy távoli rokonunknak elvitte a bank a házát, beengedtük őket a család üresen álló parasztházába, mint szivességi lakáshasználót. Be is jelentkeztek... Azt mondták, hogy egy év és rendbeszedik magukat és keresnek másik albérletet. Eltelt az egy év, semmi nem történt, a ház meg amortizálódott. Anyám mondta, hogy egyezzenek meg egy albérleti összegben. Ez 15 ezer ft. lett. Jelképes összeg. Eltelt újabb két év... semmi anyám emelt 30 ezerre... Ekkor felrémlett, hogy be kéne nézni mi van a házban belül. Hát bementem. A szavam elállt... Nem részletezem, a koszt és szemetet, ami benn volt. Mondtam nekik, hogy két hetet kapnak takaritsanak vagy menjenek. Ki lett szemetelve, de a takaritás elmaradt. A srác, aki velemkorú, kezd szemétkedni hogy ügyvédet fog keresni. Mondtam neki, hogy ok de albérletet is keressen mellette az tutibb lesz. Mellesleg nem szegény emberek, munkából meg nyugdijból élnek... Tudom, ügyvédet kérdezzek, de van-e valakinek bármilyen tapasztalata ilyen esetekkel kapcsolatban?

#kilakoltatás #moratórium #szivességi lakáshasználó
2015. nov. 23. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen moratórium , csak bankokra vonatkozik . Amennyiben nincs semmilyen szerződés felszólítod 2 tanúval ( levelet is küldhetsz neki azt is lássa a 2 tanú ) hagyja el a tulajdonodat . Indokolni se kell ,közben kijelented őket . Adhatsz határidőt neki és kicseréled a zárakat , a holmijukat is kiteheted . A szerződés megléténél is így járhatsz , el , rendőrt hiába hív , a jogszabályt nem ismerik és ügyészségi végzésre intézkednek . Fenyegessen ügyvéddel , semmit se jelent .
2015. nov. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az általad leírtaknak semmi köze a kilakoltatási moratóriumhoz.

Az a tartozások miatti kilakoltatásokra vonatkozik, és csak bírósági végrehajtási eljárásokban.

Te magánszemélyként a saját ingatlanodból bármikor kiteheted a bérlőt vagy szívességi lakáshasználót.

Hívhatsz rendőrt, ő segít, de vannak más lehetőségek is.

Olvasd el pld. ezt:

[link]

2015. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
"rendőrt hiába hív , a jogszabályt nem ismerik és ügyészségi végzésre intézkednek " - Ez tévedés.
2015. nov. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, mindenkinek a választ!!! Azt olvastam, hogy a rendőrt tényleg nem tud hivni, mert nincs bérleti szerződés a kezében... Köszönöm, megnézem a linket is!
2015. nov. 23. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:
"Azt olvastam, hogy a rendőrt tényleg nem tud hivni" - nem is úgy értettem, hogy ő hív rendőrt, hanem hogy te
2015. nov. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jah, azt máshol olvastam, hogy ő mért nem mehet feljelenteni. Azt értettem, hogy Te rám érted!
2015. nov. 23. 17:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez változott, kiteheted. (Régebben ha bármilyen módon az engedélyeddel beköltözött, akkor csak hosszú pereskedés után lehetett tőle megszabadulni, bírósági végzés birtokában, mert őt védte a birtokvédelem.)

Viszont mivel nem volt szerződés, gondolom, adót sem fizettél a bérleti díj után. Tehát jobban jársz, ha mindenféle hivatalos személyt kihagysz az ügyből, mielőtt valaki forszírozni kezdené a dolgot.

Próbálj vele valahogy megegyezni.

Ha barátságosan nem sikerül, akkor mondhatsz olyanokat, hogy egy hét múlva amit a lakásban találsz, azt ki fogod rakni (ill. rakatni pár erős emberrel) az utcára, a bent tartózkodókkal együtt, és zárat cserélsz, hogy ne mehessenek vissza. (Ezt persze ne próbáld meg a valóságban, mert abból nagy gondjaid adódhatnak.)

2015. nov. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A rendőr nincs mindennel tisztában , közterületen stáboktól is kérnek engedélyt . De az ügyészek is hibáznak . Kiteszed és kész , semmi következménye nem lesz . Húzod az időt a cselekvéstől .
2015. nov. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!