Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A földelést hogyan lehet kimérni?

A földelést hogyan lehet kimérni?

Figyelt kérdés
Adott 3 egyforma színű (fekete) vezeték, fázisceruzával kimértem melyiken jön a fázis (ezt megjelöltem), szóval maradt kettő, van digitális műszerem is ha fázis nullára rakom a két "tüskét" akkor 230v-ot mutat majd gondolom, és a fázis földnél milyen értéket fog majd jelezni, vagy hogyan mérjem ki hogy valóban jól szuperál a földelés? (ha lekövetni nem tudom a vezetékek nyomvonalát)

2015. nov. 26. 19:47
1 2
 1/11 nagyonhülye válasza:
FI relé van a rendszerben?
2015. nov. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ugyan azt a 230V-ot fogja mutatni, mert az óránál a nulla és a védő közösítve van.

Ha van beépítve FI relé, akkor helytelen bekötésnél(nulla védő csere)úgyis lekapcsol. ha nincs ilyened, akkor csak kötődobozba visszafele kell megnézni és kisilabizálni.

2015. nov. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs még Fi relé.
2015. nov. 26. 19:59
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a mérőórába nincs bevíve a földelő vezeték, esetleg a lakás elosztószekrényére gondolsz (ami már a plombálatlan mért szakaszhoz tartozik), itt egy kis 5 modulos szekrény van 4db c16a kismegszakítóval, a nulla és a föld sín itt sincs egybekötve, viszont fekete vezeték egyikbe sem fut be. És ha villanykörtével nézem meg, úgy értem egy foglalatba bekötve, akkor világítani fog a földnél és a nullánál is? Vagy zárlat lesz?
2015. nov. 26. 20:09
 5/11 nagyonhülye válasza:
9%
Nem kell messzire menni,a legközelebbi dugalj földelőkapcsa és a vezeték vége között egyszerű ohm mérérssel kideríted melyik....Kismegszakítóját azért húzd le)
2015. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Van Ohm mérő a műszeren, átállítom, egyik végét valamelyik dugalj földelésére rakom, a másikat pedig a két lehetséges fekete vezeték egyikére, és akkor ha eltalálom a földet mit kell jeleznie a műszernek? És ha a nullát találom el?
2015. nov. 26. 20:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha rendesen van szerelve akkor van nullbonto. A földelést pedig (elméletileg) nem tudod bontani.
2015. nov. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a nulla és védő közösítve van, így kimérni nem lehet egyszerűen. egyébként sem földelés az, hanem nullázás.

mivel az óra körül bontható helyen nincs nullád (kéne lennie) és védőd, illetve nem tudod a nullát megbontani az óránál, akkor a dugaljat szedd ki és huzigáld meg a vezetéket a dobozig, onnan meg tovább, amíg el nem érsz a vezetékedhez. ehhez 2 ember kell.

2015. nov. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hogy mennyire szuperál jól, annál is normális méréshez leginkább célműszer szükséges. Összerakott mérési kapcsolással az mérjen, aki tudja, mit tesz.


Hozzászólásodból úgy vélem, hogy te egy többlakásos épület egyik lakásánál keresed a földelést vagy az összekötést az elosztótáblán? Ezek ott a létesítés időpontjától és egyéb jellemzőktől függően leginkább vagy vannak vagy nincsenek - ha ott fent nincsenek, akkor a kapualjban találhatóak.

2015. nov. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt szinte csak erre a célra kialakított műszerrel lehet az áramkörök megbontása nélkül megmérni. De gyakran azzal se. Sok esetben cask "valószínűsíteni" lehet. Igazán az egyetlen megbízható módszer lekövetni a vezetékeket, és/vagy megfelelő szakismeretek mellett el lehet kezdeni megbontani a kötéseket és úgy mérni. Eleve ha több fekete vezeték van eleve nem szabványos (és kb. sose volt az elmúlt kb. 40-50 évben). Így ez alapján feltételezhető, hogy a kiépítés is szakszerütlenül történt, azaz bármilyen egyéb "furfang" is lehet ott.


Az ellenállás (Ohm) mérő egyik korábbi hozzászólás szerinti alkalmazását én nem támogatnám. Elég csúnya balesetet lehet elszenvedni ha valamit félre mérsz.


Én ez esetben javasolnám, hogy keress meg egy szakembert, mert ez így életveszélyes is lehet.

2015. nov. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!