Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » OLyan hőmérő érdekel amelyik...

OLyan hőmérő érdekel amelyik ha eléri a legalacsonyabb hőfokot azt megjegyzi. Ezt milyen néven kell keresnem? Van valami speciális neve, vagy hogy tudnék utánanézni, hogy hol lehet ilyent beszerezni?

Figyelt kérdés

2015. nov. 28. 06:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Praktikerben láttam ilyet analóg formában, ami a min, max hőmérsékletet is mutatja. Úgy szokták megoldani, hogy a mutató kitol egy másik mutatót (a praktikeresnél egy talán egy szalagot), ami magától nem tud mozogni, tehát nem megy vissza. De az ilyen digitális hőmérsékletmérő állomásokban is meg lehet nézni általában a napi min, max értéket.
2015. nov. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen gyors válaszod. Megnézem a Praktikerben
2015. nov. 28. 06:38
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Maximum-minimum hőmérő a neve.

Az analóg (amit az első válaszoló említett) folyadékos és csak az adott hely hőmérsékletét méri.

A digitálisak között hatalmas választék van (az áruk a folyadékosok alatt kezdődik)

Ezek általában a belső és a külső hőmérsékletet is mérik egyszerre (vagy vezetékes, vagy vezeték nélküli külső érzékelővel)

A legtöbbnek te nullázod le a maximum-minimum értékét, de van olyan is, amelyik 24 óránként automatiusan nulláz.

Az időjárás állomások meg páratartalmat is mérnek, sőt van olyan, amelyik csapadék mennyiséget is.

2015. nov. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

A neve minimum hőmérő.

Úgy keresd, hogy minimum-maximum hőmérő, min-max hőmérő.

Rengetegféle üzletben árulnak hőmérőket, én legutóbb egy optikai szaküzletben láttam ilyet.

2015. nov. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van, tökéletesen működik:

[link]

2015. nov. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én egyébként erre gondoltam, de elég drága:

[link]


Viszont itt van ez a digitális, ez még drágább, viszont ez alapból mutatja mindig a három hőmérsékletet, a mint, maxot és a jelenlegit, ilyet még nem is láttam:

[link]

2015. nov. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Amúgy ebayen biztos van ilyen sokkal olcsóbban.
2015. nov. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Na, ebayen már 1000-ért van olyan digitális, ami gombnyomásra mutatja a min/max értéket, 1400-ért meg olyan, ami állandóan mutatja a három értéket:

[link]


De ezek a digitálisak nem túl pontosak (esetleg csak véletlenül), 1-2 fokot simán eltérnek.

2015. nov. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Sőt, ez 1200:

[link]

2015. nov. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Sokat segítenek a válaszaitok :-)
2015. nov. 28. 07:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!