Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szennyvíz vezetékünk állandóan...

Giliszta88 kérdése:

Szennyvíz vezetékünk állandóan eldugult. Mit tegyünk? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tavaly télen kezdődött. Szennyvíz elvezetés van,nem derítős a ház. A gondom az lenne,ami elég idegesítő már,h ilyenkor mikor jön a hideg két hetente a házból kivezető szennyvíz cső eldugult. Ilyenkor feljön a víz a garázsban.kint leszedi párom a szellőző kupakját és próbálja elhárítani a dugulást. Mikor megindul végre a cucc,fehéres kő szerű darabokat visz magával a víz. Mit tegyünk,h ne duguljon el többé?köszönöm a segítséget.
2015. dec. 1. 06:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Csőgörénnyel alaposan ki kell tisztítani.

ha rendszeres a dugulás, akkor valamilyen konstrukciós hiba van.

Ezt így nem lehet távgyógyítani sajnos...

2015. dec. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
Nem tartotok véletlenül macskát?
2015. dec. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Alaposan meg kell vizsgálni a keletkező szennyvíz összetételét. Lehet, hogy sok zsír kerül be, ami a hideg csatornafalra kirakódik és szűkíti a keresztmetszetet. Körül kell nézni a mosószernél, mosakodószernél is.
2015. dec. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%
Meleg vízben mosol/mosogatsz túl sok mosó/mosogatószerrel. Amíg a házban folyik a víz (ergo meleg a szennyvízvezeték, és benne a víz) addig oldatban marad a szer, amikor viszont kiér a szabad részre, akkor rövid időn belül lehűlik és kicsapódik.
2015. dec. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk ez nagyon gyorsan csapódik ki... évek alatt szokott annyi összegyűlni. A szennyvízcsőnek jó a lefolyása? Lehet megpróbálnám pár centivel magasabbra venni a kilépést, hogy a kvázi vízszintes rész a szennyvízhálózat felé egy kicsit meredekebb legyen.


(Lehet, hogy bontani kell falat, vágni a csőből, majd újra összekötni és utána visszafalazni, de ennyit talán megér.)

2015. dec. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2015. dec. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elég hasznosak, mert pl igen sok a mosogató tisztító szer használat,és sok a zsír is. Arra gondoltam,ha ma ki lesz takarítva akkor hetente egyszer trisós oldattal kiöblítem a csövet.
2015. dec. 1. 09:57
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Csak óvatosan ezzel a meredek lejtéssel!

A szennyvíznek 0,5-1% lejtés kell. Ha ennél nagyobb, akkor könnyen lerakódik a szennyezőanyag és dugulás keletkezik.

2015. dec. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

30évig nem volt semmi gond vele

Tavaly kezdődött,mikor jött ez az időjárás mint most van.a lejtésével is gond lehet,de eddig nem jelentkezett probléma. Arra gondolok,amit írtam is,h sok a zsír és tisztító szer használat. Eddig azért nem lehetett gond,mert az előttem itt lakók alig takarítottak.

2015. dec. 1. 10:01
 10/17 anonim ***** válasza:

30 évig gyűlt a lerakódás. Mostanra tetőzött a baj.

Mint már írtam: alapos csőgörényes tisztítás a megoldás.


A tisztítószerek nem okoznak dugulást. A dugulást a lerakódó zsír, hajszál, papír, ételmaradék okoz.

Ezek lerakódása egy jól kialakított rendszerben nem jelentős, de amiben van valami hiba ott előfordulhat.

Lehet, h 10-20 év alatt ér el olyan szintet a keresztmetszet szűkülés, ami már gondot okoz.


Ez lehet nálatok is.

2015. dec. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!