Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehetvagy milyen formában...

Harangozó Alexandra kérdése:

Hogy lehetvagy milyen formában lehet szénport eltüzelni? Ha a port berakom a kazánba akkor csak fulladozik és állandóan piszkálni sem akarom. Mindenfajta vélemény érdekel.

Figyelt kérdés
2015. szept. 2. 07:10
 1/6 anonim válasza:
100%

Házilag sehogy, épp ez a szénnel a baj.

Erőművekben szénpor-égőt alkalmaznak, az pedig ventilátorral, levegővel keverve nyomja be a kazánba a szénport.

A bányák a port vagy eladják az erőműveknek, vagy brikettet sajtolnak belőle, ami szintén elégethető az egyszerű kazánokban.

2015. szept. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gomzoli ***** válasza:
100%
Egyetlen elképzelésem volna, valószínűleg a gyakorlatban is megállná a helyét, ha a szénport papírbrikett házilagos gyártása során a masszába kevernétek. Persze ez sok maszattal és macerával jár, ráadásul egy présszerkezetet is kellene hozzá barkácsolni, de akik papírbrikettet csinálnak, meg vannak elégedve a módszerrel. A youtube-on számtalan videót látni "papírbrikett készítése" címszóval.
2015. szept. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
-a szénport vízzel összekeverik,ez lesz az iszapszén,és ez már jól elég kazánban is
2015. szept. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű kályhába nagyon jó a vizezett szén, nullától 14 éves koromig ilyennel fűtöttünk, de 11 éves koromtól én fűtöttem déltől, míg haza nem értek a szülők.

Olyan kazánban, ami önetetős, oda ez nem jó megoldás, gondolom én.

2015. szept. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

vizen kívül nem sok megoldás van, de ezzel a kalóriát is csökkented, mert elöbb a nedvességet kell elpárologtatni, utána ég csak a szén el.

brikettet szurokkal keverve sajtolják nagyüzemileg.

2015. szept. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bereczk Jénos ***** válasza:
Lehet, hogy kizárnak, mégis leírom! A szénpor vizezése a probléma egy részét megoldja, de kazánban vastagon nem működik, főleg ha piszkálják. Én egy homok kupacra rakattam a szenet, majd válogatás nélkül, a port homokkal és hólével keverve raktam a kazánba 5 vederrel. Akárcsak a brikettel csodálatosan leégett, kék lánggal (24 óra alatt), meglepetés a salak kiszedésekor volt, amikor meglöktem, a szivacsos szerkezet összeomlott, alig volt hamu és a kazán belül majdnem fehér. (felülről gyújtva!) Ezután ezt a módszert alkalmaztam apró dara szénnel, aminek fele por volt!
2016. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!