Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A Blu tack ragasztó tényleg...

A Blu tack ragasztó tényleg leszedi a falat?

Figyelt kérdés
Azért ettem, mert posztereket szeretnék felrakni, de a cellux leszedi a falat. Úgy tudtam, hogy a gyurmaragasztót pont arra találták ki, hogy ne jöjjön le a fal, de valaki azt mondta, hogy ez is leszedi a festéket. Igaz ez?

2015. dec. 6. 13:58
 1/3 A kérdező kommentje:
*vettem
2015. dec. 6. 13:59
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy milyen minőségű falfesték milyen minőségű vakolásra, aládolgozásra milyen minőségben lett felkenve. Ha a cellux leszedte, akkor van esély rá, hogy a blue tack is le fogja szedni. Ráadásul apránként szárad is, így összehúzódik kicsit, ezáltal még inkább belegyűri saját magát a falfesték egyenetlenségeibe (no persze ez nem két napos folyamat, inkább hónapokban, években mérető). Így aztán még azt sem tudom mondani, hogy próbáld ki, biztosan nem opció az, hogy két évet várj az eredményre.


Szerintem próbáld ki, ha már egyszer a cellux leszedte, akkor mindenképpen újra kell festeni a falat, akkor meg már tökmindegy, hogy 20 folttal több vagy kevesebb van a falon.


A gyurmaragasztót egyébként alapvetően nem azért találták ki, hogy ne szedje le a falat, hanem arra, hogy egyrészt egyszerűen és gyorsan lehessen felrakni a posztereket, másrészt a rögzítés ne legyen látható (mint a cellux a poszter sarkain).

2015. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2015. dec. 7. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!