Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szőnyegre lépés előtt az...

Szőnyegre lépés előtt az otthoni papucsot levetni mi értelme?

Figyelt kérdés
Olyan papucs, amit csak a lakásban hordasz... komolyan még ettől is kell parázni?
2015. dec. 10. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

jajj nálunk is ment...nem lehetett a szőnyegre lépni csak zokniban, nehogy koszos legyen.

azt csak mellékesen jegyezném meg, hogy egy komoly ipari porszívónk van, direkt azért vettem hogy 2-3 perc alatt ki lehessen porszívózni a szőnyeget.

aztán megoldottam a problémát, lakásfelújításnál minden hová laminált parketta meg kő burkolat került, szőnyegek mentek a vegyesbe, és most már csak papucsban lehet bent mászkálni :D

2015. dec. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én benti papucsot nem szoktam levenni, néha ha kimegyek az udvarra valamiért benne akkor sem cserélgetem a lábbeliket állandóan, lábtörlő van, porszívó is, a szőnyeg sem olyan kényes. Az "utcai" cipőkre viszont allergiás vagyok ha abban lép be valaki.
2015. dec. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
Én azt nézném mennyire koszolódik a papucstól, végső soron ez dönti el. Ha kertbe is kimennek benne akkor nyilván kell egy erős lábtörlés befelé jövet. De ha világos krém vagy fehér szőnyeg még ezt is elvetném. Aztán ma már talán nem árt ha van vizes szőnyegtisztító, mosószeressel befújja - felszívja. Meg az se ártana ha max évente tisztítóba vinnénk a szőnyeget, mégis csak járunk rajta. Beleszól az is ha az előszobán átmennek a cipős részen az otthoniak, már amikor otthon jönnek mennek, ez van ahol külön rész van ahol útba esik. Ezekből ki lehet kombinálni ami megfelelő.
2015. dec. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is simán kimegyek a benti papucsban. (Utcai cipőben viszont nem jövök be, legfeljebb ha mondjuk indulásnál jut eszembe, hogy a kulcs vagy igazolvány bent maradt, akkor belépek érte.)

Nálunk a szőnyeg nem kiállítási dísztárgy, hanem használati eszköz. Arra való, hogy ne kelljen papucsot húzni, ha a szoba egyik részéből a másikba megyünk. Ezért kell egy bizonyos tisztaságot tartani, de nem öncélúan és határtalanul.


A benti papucs levételének csak akkor van értelme, ha rendszeresen valami fokozott tisztaságot igénylő tevékenység szokott történni a szőnyegen. Pl. az ott lakók imádnak a szőnyegen kefélni, vagy a pici baba mászkál ott mindig, aki összenyal mindent.

2015. dec. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk gyerekkoromban volt még egy-két régi értékes perzsaszőnyeg a lakásban. Arra rá se mehettünk. Ráterítettek egy védőszőnyeget, csak azon közlekedhettünk. Ezek olyan régi becsontosodott szokások, már az eredetére sem emlékszik senki. A szőnyeg ma már nem dísztárgy. Utcai, udvari cipővel nem lépünk rá, de házi papucsban igen.
2015. dec. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!