Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagy terjedelmű árokásás (h:...

Nagy terjedelmű árokásás (h: 200, sz: 20, m: 20 méter) hozzávetőlegesen mennyibe kerülhet vajon? Munkadíjjal, gépbérléssel, földelszállítással?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés, és egyáltalán nem baj, ha a végeredmény elnagyolt, pontatlan!

2015. dec. 16. 01:03
 1/7 anonim válasza:
2015. dec. 16. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kösz, nekem olyan honlap/vállalkozó kell, ahol/akinél az van leírva, hogy gépekkel egy m3 kiásása mennyibe kerül.


Amit linkeltél, ott csak kézi erővel történő ásás lehetséges, holott ekkora munkánál már kőkeményen gépek kellenek.

2015. dec. 16. 11:04
 3/7 anonim ***** válasza:
elméletben mi lenne ez? halastónak is hatalmas
2015. dec. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ki van zárva, hogy halakat, vagy vizet vezessek bele. :) Sokkal bagatelebb dologról van szó, tudom, hogy irgalmatlan méreteket adtam meg. :)


De tényleg érdekel, hogy egy gép egy köbmétert mennyiért, vagy mennyi idő alatt ás ki, mert abból már tudok számolni.

2015. dec. 16. 18:07
 5/7 gomzoli ***** válasza:

Nem köbméterre megy az árazása ezeknek a gépeknek, hanem üzemórára. Tekintettel a méretekre, legalább kettő (ez a minimum) kotró-markoló kellene a lehető legnagyobb méretűből, valamint legalább 4 teherautó (billencs), ami a kitermelt földet folyamatosan el tudja szállítani, hogy a kotrók ne álljanak várakozva. Több kotró esetében gyorsabban menne a munka, de a teherautók száma legalább a kétszerese legyen.

Még a teherautókat is legalább 10 E/óra/darab bérelni, nemhogy a kotrókat, amik díja simán kétszer ennyi is lehet.

Persze, ha találsz olyan vállalkozót, aki rendelkezik ilyen gépekkel és látja, hogy heteken át folyamatosan adsz neki munkát, akkor valószínűleg tud kedvezőbb ajánlatot is adni.

A másik fogas kérdés azonban, hogy hova teszitek azt a 80 ezer m3 földet? Ingyen biztos, hogy sehova.

Aztán bizony a helyedben alaposan utánajárnék, hogy szabad-e egyáltalán ilyen mélyre ásnod? 8 méterig engedélymentes, annál mélyebbre hatósági engedély kell.

Tájékozódni kell a helyszínen a talajvíz szintjének magasságáról is. Szär ügy lenne, ha 7 méternél már tocsognának a markolók.

2015. dec. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gomzoli ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy az árkod falait is meg kell támasztani, erősíteni az omlásveszély miatt, ez pedig újabb szakember (és brigád) bevonását jelenti. Ilyen mélységű ásás előtt pedig talajvizsgálatokat kell elvégeztetni, hogy lehet-e egyáltalán az általad megadott méretek mellett ilyen árkot építeni oda, és ha igen, milyen módon?


Mindezek leszervezése, megtervezése, koordinálása (és finanszirozása) bőven túlmutat a magánember lehetőségein.

2015. dec. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor ez jóval bonyolultabb, mint kalkuláltam. A 80000 m3 földet nem kellene elvinni sehova a helyszínről, arra szükségem lenne a telken (talán többre is), de engedélyeztetésre, az esetleges beomlás megelőzésére és talajvízre nem számítottam. Pedig belegondolva kézenfekvő mind.


Ha a fentebb említett nyolc métert csupán alig haladná meg (legyen kereken tíz) a mélység, azt könnyebben engedélyeztetnék, mint egy jóval terebélyesebb árkot? Illetve a beomlás teoretikus megakadályozása végett megfelelne egy nem téglatest alakú árok, hanem egy trapéz?


[link]

2015. dec. 16. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!