Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért kormos folyton a kazán?

Miért kormos folyton a kazán?

Figyelt kérdés
Tavaly vettünk új kazánt, csak fával fűtünk, mégis kb. 2 hetente tisztítani kell, mert tele van korommal. Az előzőnél a szénre gyanakodtunk, de ez még nem látott olyat.
2015. dec. 23. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vizes a fa véletlenül vagy mivel fűtesz?
2015. dec. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
gyantás fa (fenyő, tuja...), vizes fa (1-2 év száradás kellene),
2015. dec. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom a tüzelés technikával van a gond .

Az a tüzelő anyag,ami nem kap kellő mennyiségű oxigént,ezáltal nem a megfelelő hőmérsékleten ég el,az csak füstöl,kormoz ,kátrányoz .Mind ennek feltétele a jó huzatú kémény is .

2015. dec. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A vizes fa ,csak cserép kályhának okozhat gondot .Kazánban minden el lehet égetni ,ami csak éghető .

Kazánban a poros szenet is locsolni kell .

előző

2015. dec. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A nedves fa ugyanúgy nem tud elégni rendesen, mint ha szárazabb, de nincs elég oxigén. És kormol, kátrányosít.

Sajnos, ez törvényszerű, hogy a nem alulméretezett kazánban ilyen lájtosabb, erősen pluszos időben csak azt tudja csinálni az ember, hogy a bent lévő 1 fahasábra rázárja az ajtót, hogy ne égjen, csak parázsoljon, különben a lakásban gatyában kell izzadni. És ugye, ha nincs levegő, akkor nincs tökéletes égés, korom lesz. Ezen semmilyen tüzeléstechnikával nem lehet segíteni, csak vagy kisebb kazánt venni, vagy puffertartályt.

2015. dec. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tölgyfával fűtünk, tavallyal hozták, szerintem volt ideje száradni. 100 m2-t kell befűtenie, szerintem nem nagy a kazán. Viszont tényleg sokszor van olyan, hogy csak parázslik a fa, nem ég tökéletesen, viszont ha csak a kis "szellőző" van nyitva, nem elég, ha kinyitom az alsó ajtót, akkor pillanatok alatt elég a fa.
2015. dec. 23. 18:10
 7/12 anonim ***** válasza:
Nincs huzatszabályzó beépítve?
2015. dec. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ennek ez a hátránya .Kevésbé lehet a tüzelőanyagot a hőviszonyoknak megfelelően felhasználni .

A kazánfőtői képzésen azért sok mindent megtanítottak velünk.Jah,aztán a 15 éves gyakorlat sem volt ám semmi.

Volt ott minden féle tüzelő anyag .

3 voltam .

2015. dec. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Ezt a huzatszabályozót nekünk kellett volna utólag beszereltetni vagy gyárilag benne van a kazánban?
2015. dec. 23. 20:44
 10/12 vatafak ***** válasza:
a kazán kormos mert akárhogy ügyeskedsz az égetés kormol. sosem láttam korommentes kazánt....
2015. dec. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!