Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Új építésű házba gázkazán...

Új építésű házba gázkazán radiátoros központi fűtéssel akkor már nem is megoldható?

Figyelt kérdés
Állítólag csak kondenzációs gázkazánt engednek beépíteni, ami ugye padlófűtes esetén nyerő.. De ha én radiátort és gázos központi fűtést akarok akkor mi van? Valamint: a fatüzelésű kazán még engedélyezett új építés esetén, vagy már ezt is szabotálta az EU?
2015. dec. 25. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézz utána a passzív építésű házaknak. A lényeg,hogy állandó friss levegő vana lakásban. Állandó kellemes hőmérséklet,és 15 kwh-t fogyaszt négyzetméterenként a ház/lakás.

20%-al drágább megépíteni,mint a hagyományosakat,de néhány éven belül mindenképp megtérül. Nembeszélve a + kényelemről és konfortérzetről,amit a passízvházzal nyersz.

Németországban van jobban elterjedve. De itt is találsz cikekket róla.

2015. dec. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kondenzációs kazánnal radiátoros fűtést csinálni, én már kettőt csináltam. Csak mivel alacsonyabb előremenő vízhőmérséklet miatt gazdaságos,( 55 fok alatt), így nagyobb radiátorokat kell beszerelni.
2015. dec. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
kollégámnak is radiátoros a fűtése és kondenzációs kazánt vett.
2015. dec. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!