Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen az a központi fűtés?...

Milyen az a központi fűtés? FÉG C 40-es gázkazán? Mit lehet róla tudni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

7. osztályos vagyok, és kaptam egy eléggé értelmetlen házit technikából.

Az a feladat, hogy írjuk le, hogy milyen fűtési rendszert használunk + hogy milyen a kazánunk.

Én ehhez egyáltalán nem értek. Annyit tudok, hogy központi a fűtésünk. Ez mit jelent? És mi a szerepe a központi fűtésben a gázkazánnak? Nekünk FÉG C 40-es gázkazánunk van, és erről kéne írni. De mit? Utánanéztem az interneten, de semmi használhatót nem találtam.

Csak azt, hogy Hőteljesítmény 36 kw.


Kérlek segítsetek! Holnapra kéne.

Köszi! :)

13/L


2012. febr. 19. 10:02
 1/3 A kérdező kommentje:

Közben ezt már megírtam a központi fűtésről, de kéne még valami:

Mi központi fűtéssel fűtjük a házat, ami annyit tesz, hogy a fűtéshez szükséges hőenergia egy helyen, a kazánházban állítódik elő. Majd ezután a hőenergia valamilyen hőhordó közeg (víz, gőz, levegő stb. ) révén továbbítódik a fűtendő helyiségekbe.

Előnye, hogy a fűtött épület minden helyiségében biztosítja az előírt hőmérsékletet és nem kell tartanunk sem a szénmonoxid-mérgezéstől, sem a tűzveszélytől!

2012. febr. 19. 10:12
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha valaki akart segíteni, akkor már mindegy, megoldottam :)

A gázkazán tulajdonságait innen lestem le:

[link]

2012. febr. 19. 10:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A FÉG C40-es falikazán már egy picit idejét múlt, de mindmáig egy megbízható gázkészülék típus. Égéstere a francia Chaffoteaux (ejtsd: saffotó) márka liszensze alapján készült. A Fegyver-, és Gázkészülékgyár (ennek mozaikszava a FÉG) készítette Budapesten. A C40 típusnévben a "C" a cirkógejzer (azaz falikazán) megjelölése, míg a "40" a teljesítményt jelöli kilowattban. Ez a készülék ebben a termékcsaládban a legnagyobb teljesítményű, létezik még C12, C18, C21 és C30. Csatlakozási méretei: gáz 3/4" (ejtsd: háromnegyed coll), fútés 1", füstgáz 150mm. A készülék Thermoelemes égésbiztosítóval el van látva! A gyújtóláng meggyújtásakor a gázszelepet nekinyomod egy elektromágnesnek. A gyújtólángba belelógó hőelem elektromos áramot termel, melynek végén ez az elektromágnes az általad nyomva tartott szelepet benyomva tartja tovább. Ha elfújod a gyújtólángot, akkor kis idő múlva ennek a szelepnek a kattanását hallod, ez lezárja a áramló gázt. Így történik az égésbiztosítás!

A kazán működése a következőképp írható le: A főégő gázszelepét egy membrán mozgatja, mely a szivattyú két oldalán a fűtési rendszerbe van bekötve. A szivattyú nyugalmi állapotában a membrán két oldalán a nyomás ki van egyenlítődve. A szivattyú indulásakor a membrán a nyomáskülönbség hatására elmozdul, és megtolja a főégősor gázszelepét. A főégő begyullad, a hőcserélő pedig melegíti a benne áramló vizet.


Remélem segítettem! Üdv.

2012. febr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!