Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fatüzeléses központi fűtés...

Fatüzeléses központi fűtés üzemeltetése mennyire bonyolult egy jól szigetelt, új építésű házban? (120 nm)

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mennyire tudod szabályozni a fűtést? Ne 18 fok legyen, de ne is 25... Puffer nélkül ez teljesen megoldhatatlan feladat? Ja és ne úgy menjen a fűtés mint havernál, megrakják a kazánt elveszik a levegőt aztán havonta kéményt kotornak..
2015. dec. 26. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyátalán nem bonyolult ,csak a tüzelési módot kell kitapasztani .Kazánba a vastagabb fák is beleférnek ,és ha száraz,akkor kis levegő hozzáadásával lassan égnek ,és nem elfüstölögnek .Odafigyelést igényel,mint a cs,kályha .

Nem 60 -80 fokos vize6t kell csinálni.Az 50 is jól melegít,ha tartósan az van a rendszerben .

2015. dec. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem bonyolult csak akkora legyen a kazán amekkora a ház nagyságához kell se kisebb se nagyobb. És ha e mellett a fád is száraz semmi bajod nem lehet. A lényeg a száraz fán van. Puha fának egy nyár elég keménynek minimum 1 év hasogatva. Tüzépen sajna vizeset árulnak mert friss vágást vesznek mivel annak van súlya. Egyszer kényszerből tél végén kellett vennem 15 mázsa kőrist tüzépről szerintem előző nap vágták ráraktam alig égett . Hetente pucoltam kéményt és kazánt a kátránytól. Állandóan eldugult. Na soha többet.
2015. dec. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Mi a véleményed a kőrisről mint tűzifa? Én azt hallottam, hogy az a legjobb..
2015. dec. 26. 15:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Fával tüzelni akkor könnyű, ha a rendszer alul van tervezve. (Kivéve nagy hidegeknél, amikor nagyon kell pakolni, hogy tartani tudja a hőmérsékletet.)

Mivel felültervezett, vagy akár még a tankönyvek szerint helyesen tervezett rendszernél is fennáll, hogy enyhe kinti időnél teljesen el kell venni a levegőt a túlfűtés elkerülésére, ami a tökéletlen égés miatt az említett kátrányosodást és kormolódást okozza még száraz fánál is.

Jellemzően a túl magas benti hőmérséklettel szokott gond lenni, a túl alacsonnyal nem, mert akkor egyszerűen több levegőt kell neki adni, és gyorsabban ég a fa.

2015. dec. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy mi a legjobb az változó. Felénk sokan az akácot istenítik (én nem mert aránytalanul drága) Vannak vidékek ahol meg nem tartják semmire. A kőris jó én is tüzeltem vele . De nagyon jó a tölgy is. De én azt veszem amihez olcsón hozzájutok. Egyik évben bálványfát (tévesen ecet fának hívják) vettem olcsón Félkemény , imádtam vele tüzelni. De már 3 éve nyárfát veszek tavasztól télig kiszárad és ár érték arányban szerintem a legjobb. 150 ezerből kifütök egy telet szigeteletlen 150m2-es betonblokk házat. Kemény fa jobb de nem annyival amennyivel drágább szerintem. A lényeg hogy mindíg száraz fád legyen.
2015. dec. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek, nálunk mindentkinél fatüzelésű kazán van a családban, most vettünk házat, itt is ez lesz. Nagybátyám fakereskedő, tehát van a családnak tapasztalata a fával mint tüzelőanyaggal, de itt olyan dolgokat írtok, hogy csak nézek. Nálunk egyszerűen mindenféle túlkomplikálás nélkül működik a fűtés. Fa az van, ami éppen van, jó mondjuk nem vizes (általában), de a rendszerek alul/felültervezettsége, kátrányosodás, így pakolni, úgy keringetni, engem ledöbbentett. Eddig olyan egyszerűnek tűnt az egész, begyújtottunk, raktunk rá néha és meleg volt a házunkban mindig. Most már kezdek félni a költözéstől, hogy mi van, ha ott valami nem lesz jó a rendszerrel. Komolyan meglepődtem, és nem bántásból írom,.de nekem eddig annyira magától értetődőnek tűnt ez az egész, pedig mondom 25 éve élek olyan házban, ahol fatüzelésű kazán van, már 10 évesen is simán befűtöttem (nő vagyok egyébként), de nálunk nincs ilyen tervezettség, szervezettség szerintem. Sok újat olvastam, tanultam itt.
2015. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként én se gondoltam biztos azért mert mindíg is jó volt a fütésrendszerünk. Aztán a szomszéd mutatta a vadi új dög nagy kazánját nagy büszkén. Belefér egy szalmabála. Aztán kiderült nem is jó az õ házába. Kis tüzet nem tud csinálni benne és egybõl dög meleg van. Ja és zabálja a fát tehát nem is gazdaságos
2015. dec. 27. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 6

"de nálunk nincs ilyen tervezettség, szervezettség szerintem"

Mikor valaki megcsinálta a rendszert, akkor valami alapján kitalálta, hogy mekkora kazán kell, meg mekkora radiátorok. Ez volt a tervezés. Vagy szakember csinálta papíron, pontos adatokkal, vagy egy építkezéseken dolgozó csőhegesztő haver, aki emlékezett rá, hogy ekkora szobába ekkora radiátort szoktunk tenni, de a biztonság kedvéért tegyünk nagyobbat, meg biztos kazánból is jobb a nagyobb. 30-40 éve ez így ment.

Aztán lehet, hogy volt egy radiátorcsere is, és a jobb hőleadású radiátorból is ugyanakkorát tettek, mint a régi öntöttvasból.

Ez mind a túlfűtést jelenti.


Olyan ez a téma, mint a prosztata-megnagyobbodás.

Akit nem érint, az teljesen egyszerű dolognak gondolja a pisilést...

2015. dec. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!