Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi nálad a lakásban...

Mennyi nálad a lakásban mostanában a relatív páratartalom?

Figyelt kérdés
66% soknak számít?
2015. dec. 26. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Minálunk általában 70%, most ebben a ködös-nedves-szélcsendes időben is, mi nem vagyunk így náthásak, mert nem szárad ki a nyálkahártya, és nem tud meg telepedni a baci!
2015. dec. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

60% körül, nálunk ennek is örülni kell, lehetne kevesebb, de azért ez már nem egészségtelen és penészedés sem lesz így. Ősszel sokat ment 70% fölé, de amióta tél van és a szellőztetés még esős időben is szárítja a benti levegőt, semmi baj nincs :)


66% viszonylag sok, de még nem olyan nagyon vészes. S nem mindegy, mikor annyi. Jópár hete nulláztam azt a páramérőt, aminek minimum és maximum tároló funkciója van. 45-77% volt azóta. Gondolom, akkor volt 77%, amikor egy csuromvizes munkásruha száradt a radiátorokon... Mosás után ennyire nem vészes, alig van a ruhákban víz s olyankor gyakrabban is szellőztetünk.


Úgy tudom, az embernek 40-60% között egészséges a relatív páratartalom. 70% a lélektani határ nálam, az már tuti nem esik jól és jön a penész, ha nem visszük le, a só is folyni kezd...

2015. dec. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt mondják az okosok, hogy 50-60% között optimális. Előző lakásunk brutálus párás volt, míg nem volt meg az aktív szellőzés 70-90% között volt (nem száradtak a ruhák, penészedett), utána is 60% volt, azt tudta tartani a ventillátor. Ahol most lakunk szuper-száraz ahhoz képest, 45-50% között mozog, imádom, 1 nap alatt megszárad a ruha, elég napi egyszer szellőztetni.
2015. dec. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy tudom, hogy 45-55 között az ideális, de 40-60 között teljesen jó.

Túl alacsonynál kiszáradnak a bőr és a nyálkahártyák, túl magasnál meg asztma és allergia alakulhat ki állítólag, és romlik a közérzet.

Bár nekem a személyes véleményem az, hogy a magasnál nem elsősorban a magas páratartalom csinálja a bajt, hanem az ezzel - a gyenge szellőzés miatt - együtt járó magas CO2-tartalom.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: néha nálam a 80 %-ot is eléri, mert sok a ruhaszárítás, főzés gáztűzhelyen, meg hát fürdeni is szoktunk...

Már tervbe van véve a ventilátoros szellőzés kialakítása, csak előbb még egyéb felújítások lesznek.

2015. dec. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Blade Bone válasza:
Nekem 66-nál már kiszárad még a szám is. :/ Mostanság 75 körül mozog nálunk, ez pont jó.
2015. dec. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Három mérő van egymás mellett már hetek óta:

30%;46%;44%

Szóval a pontos értékben csak akkor lehetsz biztos, ha csak egy mérőd van :)))

2015. dec. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most lement 57-re.
2015. dec. 31. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Most nekem is 52 a szobában, pedig nem mostanában volt szellőztetve. Hideg, száraz, szeles idő volt mostanság, természetes, hogy nem magas a páratartalom.
2015. dec. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A hideg levegő vízfelvevő képessége sokkal alacsonyabb, mint a melegé.

Most nálunk van vagy -10 fok, a levegő maximum 2,4 gramm vizet tud megtartani. Ha ez a levegő szellőzéssel a lakásba kerül, és felmelegszik 20 fokra, akkor már 17,3 gramm a vízfelvevő képessége, tehát a kint 100 %-os páratartalmú levegő felmelegedve bent már csak 14 %-os páratartalmat mutat.

Ha kint +2 fokos, rettentő nyálkás idő van, akkor is ez a levegő bent már csak 30 %-os lesz.

2016. jan. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!