Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » B30 as téglafalat érdemes...

B30 as téglafalat érdemes szigetelni kívülről?

Figyelt kérdés
Gázfűtes van nálunk radiátorral. Ablakok jól szigetelnek, de a falak nincsenek szigetelve. Most, -10 fokban hiába fűtök, nincs benn meleg. Nem lehet, hogy a falak miatt? Kőműves ismerőst megkérdeztem, aki kioktatott. Azt mondja: több mint egymillió forint a szigetelés, számold ki azon mennyi gázt tudsz venni? Hülyeség megcsinálni, sose jön vissza.
2016. jan. 4. 15:04
 1/7 Vereb Tünde válasza:
100%

Nekünk is B30-as tégla van és még van rajta 6 cm Nikecell is. Azt viszont nehéz kiszámolni, hogy ez visszajön-e valaha. Hiszen ezen kívül még a ház mérete és alakja, a szélvédettséges is sokat számít illetve a nyílászárók.


Számomra nyilvánvaló volt, hogy szigeteljük le, de így belegondolva tényleg lehet 10-20 év, mire visszajön az ára. Így ha amúgy is akartok pl. házat színezni, csináljátok meg de csak emiatt ne kezdjetek nagy felújításba szerintem.

2016. jan. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a B30-as pocsék hőszigetelő, hogyne.

Mondjuk mi villannyal fűtünk, de máshogy is érződne, hogy a falak tízszer jobb hőszigetelők most (nem apróztuk el). Nekünk nagyon megérte a 16 centis grafitos EPS (ami 20 cm normálnak felel meg), azt kiszámoltuk (bár nekünk a szigetelés miatt félig el kellett bontani a házat, de így legalább nagyobb lett ;)). A kényelem pedig megfizethetetlen. Első télen nem volt szigetelés, cserépkályha s folyamatos fűtés mellett vacogtunk (illetve ott pont nem, csak a ház összes többi részében. nem volt nagy cserépkályha, de akkor is rengeteget fűtöttünk el egy kis házhoz).

2016. jan. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsó tökéletesen leírtad... a fűtőtest közvetlen közelében ok, de a szoba másik sarkában vacogtam a hidegtől..
2016. jan. 4. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha földszintes a ház, vagy legfelső szinten vagy, a födémre teríts 10-15 cm szigetelést, ez nagyon sokat számít, akár a héten megcsinálhatod. Amúgy a B30 nagyon rossz szigetelő, 8-10 cm grafitos már nagyon feldobja.
2016. jan. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze,hogy érdemes.Tavasszal mi is szigetelünk.Itt egy kalkulátor,be tudod állítani a fal milyenségét és a fal vastagságát,és megmondja,most hogy áll a helyzet hőszigetelés ügyben ill.ha + adsz hozzá hőszigetelő anyagot,akkor hogy állnál...

[link]

2016. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a 38 centi vastag falazatra is tetettem 15 centi hungit. Rengeteget jelent. És ha valaki azt mondja, hogy sosem térül meg, az még tanuló korában is megbukott matekból, és felnőtt korára csak felejtett abból a kevésből is!!!
2016. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Thorzoli ***** válasza:
Hat éve szinte csak szigeteléssel foglalkozunk, nem véletlen hogy lassan csak A+ besorolású ingatlan épülhet. Növeli az értékét, konfortját, és valóban visszahozza az árát. És még egy érdekes dolog: a ragasztó ugyanaz, a háló is, a szín is, a munkadíj is, akkor miért nem érné meg vastagabb szigetelóanyagot használni? Ne spórolj vele. min. 16- os grafitot!
2016. jan. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!