Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fekete vagy a barnaszén ég...

Fekete vagy a barnaszén ég hosszabb ideig?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak a szén hőértékét találtam, nem azt, hogy melyik éghet tovább. Kazánban, 60-70 fokos vízhőmérsékletre szabályozva melyik szén éghet tovább?

2016. jan. 4. 18:23
 1/5 Fingkirály ***** válasza:
100%
Ugyan nem fűtöttem még szénnel termosztátos kazánban (viszont emlékszem még régen nagyszüleim szenes kályhájára), de kályhában ugyanakkora tömeggel számolva mindkettő ugyanannyi idő alatt ég el, viszont a jóval jobb fűtőértékű feketeszén több hőenergiát ad le, melegebb lesz tőle.
2016. jan. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pont ezt szeretném megtudni, hogy a nagyobb fűtőértékű (drágább) szén azonos idő alatt ég le, mint alacsonyabb fűtőrétékű (olcsóbb) szén?

Ha a barnaszén is adott hőmérsékleten tudja tartani a vízhőmérsékletet, mint a feketeszén és azonos ideig égnek, akkor felesleges feketeszenet venni, mert akkor több energia kárba megy.

2016. jan. 4. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Az égési idő az a huzat hozzáadásával szabályozható.

Hogy mennyit lehet hasznositani az adott szén félékből az nagyban függ milyen körülmények közt van elégetve .Egy fél délelőtt is eltud füstölögni egy adott mennyiség ,aztán meleg meg alig van .Vagy 1 órán át ég,nagyobb lánggal,erősebb tűzzel ,és akkor van meleg is .

2016. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
értelem szerűen a jobb szénből kevesebbet kell rárakni.
2016. jan. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a cseh barnaszenet, amit a [link] tüzépen vásároltam.

Beretta RBS 21Kw-os kazán tűzterét 3/4-ig pakoltam barnaszénnel, felülről fával elgyújtottam. Vizhőmérséklet 12:00-kor 60 fokos üzemi hőmérsékletet elérte, este 22:00-kor még 55 fokos volt, kezdett elaludni a szén. 90 nm-es családi házat 10 órán keresztül 23-24 fokon tartotta. Kinti hőmérséklet -3 , -7 fok volt.

2016. jan. 6. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!