Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A barnaszén ( ledvicei ),...

A barnaszén ( ledvicei ), vagy a keményfa brikett fűtőértéke a nagyobb?

Figyelt kérdés

A valóságra , illetve gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi , nem a marketingre ( az interneten én is meg tudom nézni , csak nem tudom , igaz e....

Elvileg a barnaszén 18 MJ körüli , és a keményfa brikett is , legalábbis ezt írják...


2013. dec. 23. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk a keményfa jött be,mert az általad megnevezett szénnel mi nem tudtunk fűteni. Gyakorta előfordult,hogy a szén kioltotta tüzet meg nem akart begyulladni,illetve nem akart annyi ideig izzani amíg az elvárható lett volna.A szén nagyon drága a kínlódáshoz! A Lendvicei tojás vagy darabos szenet mi nem vásárolunk. Ha a préselt barnaszenet mondod akkor, ( német brikettnek hívják) elég drága lett,de éjszakára bekészítve még reggel is parazsat találunk a kályhánkban,nem engedi éjjel nagyon lehűlni az otthonunkat, amit érdemes nyáron apránként megvásárolni.Mi keményfa brikett helyett simán keményfát használunk.A cser,tölgy,éger stb keményfa megfelelő fojtást használva a kályhán közel két vagy két és fél órán keresztül tartja a meleget,persze időnként akácot is kell tenni a tűzre mivel a lassú izzás következtében csökken a hőmérséklet.
2013. dec. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A barnaszén nekünk se jött be. Koszol, rengeteg a salakja és ha rakok belőle a tűzre, borzasztó kén-dioxid szag van tőle a kazánházban.

Az a brikettált szén, amiről az előző írt sokkal jobb, de nagyon drága.

A keményfa brikett jó, van fűtőértéke, de azt elég hirtelen adja le és utána nincs igazán parazsa. Ezért mi is inkább fát használunk. Lassabban fűt föl, de tovább is adja a meleget.

2013. dec. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bereczk Jénos ***** válasza:

Mindég akkor akar megtanulni FŰTENI mindenki, amikor az időjárás, a külső

hőmérséklet rákényszeríti!!! A mostani időjárás is változatos, meleg és hideg sűrűn váltják egymást, így sokszor kapkodva akarunk meleget és mire

felfűtjük a lakást már nem lenne szükség a fűtésre, nem tudjuk szabályozni,

pedig lehet, hogy pár óra múlva, nagy szükség lenne rá!

Melyik tüzelőt válasszuk, a kérdés nagyon egyszerű, mert hol ezzel, hol azzal FŰTENI lehetetlen, különösen akkor, ha a kazánunk egyikre sem alkalmas!!!!!

Mi a lényeg? Mindkét energiahordozóból, ki kell vonjuk az energiát, amit szabályozni tudunk, majd úgy állítjuk be a primer huzatot, hogy éppen annyi energia keletkezzen, amit ha elégetünk, a szükséges meleget adja!!!

Mi is az égés? Az éghető anyagot OXIGÉNNEL elégetjük, tehát az égés fajtáját, oxigénnel SZABÁLYOZZUK!!!!!! C+O=CO !!! CO a FŰTÉS energiája!!!

CO+O=CO2, tehát a tiszta égést egy újabb OXIGÉNNEL szabályozzuk, aminek a lángja KÉK, mint a gáztűzhely lángja!!!! Ezt a szekunder huzat biztosítja, tehát, ha harmadik ajtó van a kazánon, az egy felesleges TAKARÍTÓ nyílás,

ami azért van, hogy a szintén felesleges lángterelőket takarítani lehessen, amik csak koromfogók!!! (Hogyan működnek? Mint amikor az üveget

kormozzuk, napfogyatkozáskor, ha a lángba tartjuk kormos lesz, ha láng fölé, a HŐTŐL eldurran az üveg!!) Tehát ugyanígy kormoz a kazán, a hő meg megy a kéményen a szabadba, a fel nem használt energiával együtt!! Az már

csak hab a tortán, ha felrobban és összedől a ház, vagy csak leég!!!!!!

FÁVAL kicsit bonyolultabb a dolog, addig kell rakni a tüzet, apró fával, míg elérjük a 300°C-t, ezzel a hővel és friss, de meleg levegővel szétrobbantjuk a másodlagos gáz burkát, majd ezt égetjük el, 605°C-nél

felrobban!!!!! Tudom mindenki abban bízik, majd nála nem!!!!! Viszont

ha nem égeti el, akkor sok pénzt pocsékol el, a környezetszennyezést ne is említsem!!!!!

A SZÉN fűtésnél két megoldás van, ha brikett, akkor locsoljuk meg vízzel, ha dara keverjünk bele vizes homokot!!!!! A vízből hidrogén lesz, a homok nem hagyja összeégni a szenet, a huzat jobban átmegy közte!!!

A HIDROGÉN gyújtja meg a CO-t, magas hőt fejlesztve!!!!!!

Mivel az OXIGÉN szabályozása a levegővel történik, tévesen mindenki a nagy huzatot választja, pedig a levegő nagyobb része NITROGÉN ami HŰT, tehát hiába siettetjük az égést!!! Oxigén hiányában, a nitrogén felmelegszik, ami a CO2-től oxigént akar rabolni, ütközéseikkel fokozzák a hőt, ez FŰT!!!!! A kazánban ehhez tér kell, ugyanis, hideg falnak ütközve leadja a hőt, viszont ha előbb adja le inkább HŰT mint FŰT!!! Egy előnye ennek is van, ha nem jól állítottuk be a hőfokot, szekunder ajtó kinyitásával pillanatok alatt a forrás megszüntethető!!!!!!

Még egy apróság, a kazán egy hőcserélő, aminek elég, ha 2,5 mm-es fala van, a VASTAGABB lemez, előbb kiég!!!

74 éves vagyok, nem tudom hányszor kell még leírnom, de egyszer már meggyőztem valakit, aki tanította a fűtést, majd megköszönte a neten, a diákjai kórusban válaszoltak, Nekik nem ezt tanította!!! Én ezt 1973 óta

mondom és írom, 7.es tananyag: VÁROSI GÁZ!!!

A FŰTÉSHEZ kazán kell, a TÜZELÉSHEZ elég amit a kereskedelemben kapsz!!!!

06-30-711-8164 ha mégis fűteni szeretnél!!!!!!

febr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bereczk Jénos ***** válasza:

1/3-nak és 1/4-nek írnám, én lignit brikettel fűtöttem sok éven át! Sok helyen leírtam már, hogyan kell FŰTENI, de egyik energiahordozónak sincs fűtőértéke, ha csak eltüzelik! Kollégák látogattak meg, az első ami pofonvágta Őket, az a meleg volt (22°C)! A második, hogy semmi szag nem utalt a tüzelőre! A kazán a fürdőszobában volt, rögtön megállapították, itt lehet pancsolni, de szálló hamu nem volt semmin! A harmadik meglepetés,

" mikor gyújtottam be?" Tegnap reggel 6 órakor, ugyanis csak -5°C körül van kint, süt a nap, nem fúj a szél, kellemes idő van!! Ha most lehűlne

kint a levegő ez a pici tűz kevés lenne! A kazán 50cm-re volt lesüllyesztve, megfogtam a kályhacsövet, leléptem és nyitottam egy picit a primer huzaton, a kazán elkezdett morogni és pillanatok alatt 105°C lett

a vízhőfok: "Mindjárt felrobban mondták!" Akkor visszahűtöm és kinyitottam a szekunder ajtót, pillanatok alatt lehűlt a kazán, visszaállítottam a primer huzatot, és még mindég a kályhacsövet fogva, feljöttem!!! "Nem

égett meg a kezem?" Nem, a kályhacső HIDEG!!!!! Ha bézbol ütővel fejbe vágtam volna Őket az sem fájt volna ennyire!!!!!

Természetesen én is megnéztem hogy TÜZELIK el a baromi sok szenet, de ott a kazán fala is hideg volt és csak éjjel tüzeltek, mert féltek feljelentik Őket, a sok korom miatt!!!

Két szomszédom is megnézte, ők német és lengyel szénnel tüzeltek, fehér hó

sohasem volt, mondták a kéményseprőnek Ő is megnézte, csak annyit mondott:

"Ilyet még nem láttam!!!!"

febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!