Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 3 éve kazánt cseréltem, de...

Szalay kati kérdése:

3 éve kazánt cseréltem, de már sajnálom! Faelgázosító kazánom volt, de kicsi volt, kicseréltem egy ezeréves VINYISZTÓ kazánra, az meg már korszerűtlen volt. Most egy lemezkazánom van. Miért kormól, miért gázosodik?

Figyelt kérdés
Vegyes tüzelésű kazánom van,3 éve vettem, készítőtől. Úgy kormól, hogy télen tele van az udvar, a tető, a kémény korommal, mint ha fekete hó esne. Eddig a kémény sapka fehér volt, most tiszta fekete. Ez előtt volt 2 másik kazánom, azok egyik sem kormólt. Jó minőségű szenet használok, már majdnem kokszot. Mostanában pedig az a legújabb, hogy begázosodik, és amikor kinyitjuk az ajtaját, berobban..! Volt már, hogy levágta a kéményajtót a gáz! A kémény ki van takarítva! A kazán is! Huzat jó! Mi lehet a baj?

#kormolós-kazán
2016. jan. 5. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha jó a huzat és kap is levegőt, akkor nem robbanhat be! akkor gázosodik, mikor kevés a levegője az égéshez, és a keletkezett gázok a melegtől vagy a hirtelen sok levegőtől robban be.

azért kormol annyira, mert nem ég el.

lemez kazánba túl nagy kalóriájú szén nem a legjobb, mert a magas hőtöl gyorsabban szétég a kazán.

2016. jan. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 vatafak ***** válasza:
csatlakozom az előttem szólóhoz, a jelenség amit leírtál egyértelműen rossz égésre utal tehát nem kap elég oxigént a rendszer. nem lehet h ehhez a kazánhoz nagyobb kéményátmérő van előírva?
2016. jan. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm a választ. Valószínűleg a kéményátmérővel lesz a baj... A régi kazánjaim egyenes csővel a kéménybe csatlakoztak, de annyira jó volt az égés, hogy szétrepedt a kémény! Ez a kazán "s" alakban lett rákötve a kéményre hogy ne közvetlen a kéményt melegítse, de így meg kórmól!!! Köszönöm szépen!
2016. jan. 6. 09:07
 4/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem a kémény és a kazán füstcső méretét, a kémény egy mérettel nagyobb, mint a kazán füstcsöve. Tehát a probléma nem a kéménnyel van. Sajnos. Még mindig fennáll a probléma: MIÉRT KÓRMÓL ÉS "BUFFOG" A KAZÁN???
2016. jan. 6. 14:06
 5/11 anonim ***** válasza:

esetleg még túl sokat pakolsz rá egyszerre, és nagyon lefedi a tűzteret, ezért kap kevés levegőt és a melegtől meg nagyon gázosodik. lehet, hogy csak a technikáddal van baj.

rakjál rá kevesebb szenet és ne borítsd be a teljes tűzteret (parazsat), és adj neki levegőt ilyenkor, amíg be nem gyullad rendesen, aztán rakj rá többet.

2016. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a technikával, de régóta fütünk kazánnal és csak ennél áll fenn ez a probléma. Ennyi kormot életemben nem láttam... :)
2016. jan. 6. 20:43
 7/11 anonim ***** válasza:

A széntüzeléshez sajnos nem értek, de írtad, hogy majdnem koksszal fűtesz, akkor gondolom lengyel extra dió, vagy antracit. Ez tényleg nem tesz jót a lemezkazánnak. Kibírhatja, de egy szavad sem lehet, hogyha szétég 1-2 év alatt.


Nézz be erre a fórumra: [link]

Olvass vissza sokat, használd a keresőt, s utána kérdezz ha valami nem tiszta!

2016. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Beleolvastam a fórumba, amit írtál. Tényleg sok okosság van benne, lehet tanulni. Ők nagyon profin vágják a tüzeléstechnikát, nekem ehhez még fejlődnöm kell, de azt leszűrtem, hogy valószínűleg a huzatszabályozással lesz a gond. Lengyel szénnel tüzelek, és nem azért mert rengeteg elfűteni való pénzem van, hanem azért, mert a kazánkészítő azt mondta, hogy azzal jó fűteni. Az olcsó széntől nem várjak jó teljesítményt. De ez a lengyel szén szerintem meg túl jó ehhez a kazánhoz, és pont akkor zár el a huzatszabályzó, mikor a legjobban ég a szén. Ezért az nem ég tovább, csak "szenved". Lehet, hogy olcsóbb szénnel kellene megpróbálni.... Minden esetre köszi a segítséget, arra az oldalra még be fogok nézni "tanulni" !
2016. jan. 7. 15:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, sokan panaszkodnak a barnaszenekre. Ár-érték arányban ugyanannyiba kerül körülbelül mindkettő, de a fekete jobb, mert nem mindegy, hogy mennyit megy vele a kazán.

A fórumon egy Móncsa nevű felhasználó is panaszkodott hasonló probléma miatt? Véletlen nem te vagy? Mert kísérteties a hasonlóság.

Igen, ezen a fórumon profik vannak (és sok lelkes amatőr), minden problémára tudják a választ.

2016. jan. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kémény tiszta belülről amúgy? Extra huzatért meg ezt érdemes megfontolni:

[link]

2016. jan. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!