Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha ti lennétek én. Mit csináln...

Ha ti lennétek én. Mit csinálnátok a jobb megélhetés érdekében a semmiből?

Figyelt kérdés

Tudom hogy elrontottam az életem,tudom hogy elhibáztam, de innen hogyan tovább?A lehetőségeim adottak.Nem sokat írtam le.


Érettségivel 2 szakmával és mégis segédmunkával élek.26 éves fiú vagyok, de anyagi helyzetem soha nem engedte meg hogy még akár Fősulira is menjek.Van két pici gyermekem, egy gyönyörű feleségem, és talán egy kis tehetségem is a zeneiparban.Ritkán lépek fel,kb havi 1x,mert még nem vagyok annyira ismert, lehet hogy nem is leszek, de az is havi vagy kéthavi 30.000 ft plusz.Mellette 12 órázok Pesten 650-es órabérért,méghozzá éjszakában este 6tol reggel 6 ig,pótlékok nélkül és hetente látom a családom 2 napig és 2 hetente fizetnek, de egyszerűen nem tudom magam utólérni hiába kapja párom is a családit és gyest...Az autómat kivonattam ideiglenesen mert nem tudom fizetni rá a biztit se semmit, a tüzelőt két hetente veszem ami 20.000 ft és el is fogy kéthetente.Már lassan ott tartok hogy feladom,de hajtok a családomért,amíg bírom szusszal,amíg a szivem dobog.Igen, éhbérért dolgozom,de nem tudsz egyről a kettőre lépni..és a szivem csavarodik a fizetéseiteken barátaim.Én is irigyellek benneteket.Heti 5 napot dolgozom 12 órában ami 7800ft naponta, azaz 39.000ft,de ebből a heti 10.000 forint előleg lejön amit kiadnak minden hét elején, és így 29.000-re jövök ki, azaz ha kéthetente fizetnek 58.000ft amit kézhez kapok vagyis kapnékk,de mivel a családnak otthonra is kell pénz amíg dolgozok mert ugye nincs, felkérek annyi előleget hogy mire fizetés van,majdhogynem nincs is fizetésem.De ez a jobbik eset,olyan is van amikor a góré nem tud adni mert nem utalnak neki,még ha hazudik is, nem számít, ha nem ad,éhezik a családom otthon ha a nagyszülők nem segítenek,ha meg kiverem a balhét,elzavarnak a munkahelyemről és akkor jön el a világ vége anyagilag.Nem sajnáltatom magam,de nekem nincsen ép cipőm, márkás meg pláne,nincs egy kabátom,pólóm is csak 2 évesek vannak, zoknik felemásak a lábaimon mert inkább a gyerekeimre költöm ami megmarad, a szinte semmit.És tudjátok mit? már nem lényeg,hol rontottam el az életemet anyagilag, itt a kérdés az,hogy hogyan tovább?...eddig itt tartok, albérletben élünk itt vidéken havi 15ért plusz rezsi 15ezer,plusz gázpalack csere 5.000 ...jelenleg a kandalló tetején tud párom vizet melegíteni,nincs palack,nincs miből kiváltani,elvagyunk maradva 3 számlával,mert így jött ki akárhogy nem akartuk, ebből veszekedések is vannak nagyritkán,mert próbálunk nyugalomban élni,és mindig törekedni a jobbra.Vállalkozást szeretnék de hogyan,miből?Videoklipet szeretnének csinálni velem híres előadó művészek, de nincsen se cipő se ruha, pedig tudom hogy sikeres lehetnék... ma indulok vissza dolgozni éjszakára innen vidékről (innen Pest 160km) ...és gürcölhetek egy hétig,majd hétvégén kapom a fizut,de már 30.000 forint előlegem lesz addigra.Nem tudom mi lesz velünk,mert ez az állapot tarthatatlan. 26 éves férfi


2016. jan. 17. 13:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Ezt a kommentet írtam oda ahol azt írták sokan hogy 450.000ft ot keresnek meg 550-et.és bárcsak én is ők lehetnék.
2016. jan. 17. 13:13
 2/8 anonim ***** válasza:
hát ezzel sokan vagyunk igy
2016. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sajnos a kérdésedre nem tudok felelni, csak kitartást és sok szerencsét kivánok neked és a családodnak! mert ahogy irták, sokan vagyunk igy :(
2016. jan. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem keresel munkát a szakmádban? Azt írtad 2 szakmád is van.
2016. jan. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Félre ne értsd,nem bántásból írom,de 26 évesen 2 kicsi gyerekkel,a nagy semmire,nem csodálkozom,hogy nyomorogtok,gondolom a párod fiatalabb mint te és ezek szerint keveset v. eddig egyáltalán nem dolgozott még így a gyes amit kap a gyerekek után az semmi...A másik probléma,a folytonos előleg kéregetés.Más nem 2 hetente kap fizut,hanem havonta és be tudják osztani.Nem mondom,hogy könnyű,de te 106-e forintot keresel,ha a párod csak gyest kap és családit,akkor az 2xcsaládi + gyes az összesen 50e .Ehhez még hozzá jön a te fizud az már 156 e ha ebből levonjuk a havi negyven tüzelőt és a ház + rezsit,tényleg nem sok marad,de ügyesen be lehet osztani,nagyon sokan csinálják,olvasgass itt a gyakorin,ezzel kapcsolatban.Amúgy milyen szakmáid vannak?Merre laktok?Egy gyárban többet keresnek szalag mellett mint amit te leírtál ennyi munkáért...Mennyi idősek a gyerekeid?
2016. jan. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi,leszámoltam,116e-t keresel és kb.a felét költitek el rezsire,lakhatásra és fára....
2016. jan. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mármint az össz. kereseteteknek ami 116e+50e=166e és ennek a fele a rezsi stb.
2016. jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

tudom,mint írtam elcsesztem, hamar gyerekeket vállaltunk.Egyébként picikét füllentettem, mert nem tulajdonítottam neki nagy fontosságot egy komi erejéig, két gyerekem van ugyan, de egyik még hasban van Júliusban születik meg a kisangyalkám.Tehát igazából még csak egy kisfiam van aki egy éves 2 hónapos.Párom 22 éves én 26.Targonca kezelői szakmai bizonyítványom van de gyakorlatom nincs mert tanfolyam alatt nem biztosítottak.Így dolgozni sem tudok vele.Érettségim is van, és alapfokú angol nyelvtudásom.

Angliába szeretnék faterral kimenni Február végén,mert egyik haverom mondta hogy lehet elintézi nekem is hogy kimenjek vele faterral.De tudjátok mi a biztos...ami már megtörtént...Nem hiszek benne sajnos.tehát kedves 88%ban hasznos válaszokat adó emberke, még annyit sem keresünk mint amennyit kiszámoltál.sokat veszekedünk az anyagi bajok miatt,főleg hogy lassan de biztosan szül is, remélem addig valami anyagi változás történik.Heti 1000 forintot lottóra költök, hogy hátha beüt valami szerencse, de sajnos mindig bukok.Ezekre sajnos alapozni nem lehet.Ez a családi otthonteremtési kedvezmény segíthetne rajtunk csak de az ügyintézés is több mint 100.000 forint...

2016. jan. 24. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!